Aktualizacja strony została wstrzymana

Posoborowy satanizm w pełnym wydaniu: Austriacki biskup instaluje bluźnierczy „zegar”

Austriacki biskup Hermann Glettler zatwierdził zainstalowanie w historycznym kościele Spitalskirche w Innsbrucku, nowego „zegara”, którego wskazówkami są wyrwane z korpusu Chrystusa ręce, a korpus wisi do góry nogami.

To ohydne „artystyczne dzieło” powstało w opętanej głowie 53-letniego Manfreda Erjautza, którego wieloletnie eksperymenty obejmowały również np. zainstalowany na głównym ołtarzu kościoła Jesuitenkirche we Wiedniu „nowoczesny krzyż”, na którym Chrystusa zastąpiono… ciężarówką zbudowaną z klocków Lego. Oczywiście wstawienie tego „dzieła” do katolickiego kościoła odbyło się również za aprobatą biskupów.

Image

Biskup Hermann Glettler

Biskup Glettler uważany jest (przez takie samo licho jak on, w tym Wikipedię) za znawcę i konesera sztuki. W 2014 roku sam zasłynął artystycznym kunsztem instalując w kościele obłąkańczą rzeźbę „Wounded Light” (Dla odważnych link do zdjęć, wśród których można dostrzec jak biskup własnymi rękami instaluje rzeźbę : http://www.otherspaces.org/artworks/hermann-glettler.html)

Według biskupa Glettlera, „zegar” z odrąbanymi rękami Chrystusa „Nie jest ani dekoracją ani symbolem siły. Musi być głębiej ocenione i przestudiowane. Manfred Erjautz swoim Zegarem Jezusa w kościele zmusza nas do nowych refleksji na Krzyżem, ale i konfrontuje nas z poważnymi pytaniami o sens życia.” Nowomowa biskupa pogłębia się gdy próbuje on wyjaśnić „teologię zegara”: „W miarę upływu czasu, ramiona układają się w różne konstelacje i statyczne ciało zmarłego Chrystusa od razu nabiera życia, co reprezentuje moment wyzwolenia z Krzyża i przezwyciężenie śmierci„. Wyjaśniając odwrócony do góry nogami korpus Chrystusa, biskup Glettler mówi, że „jest to deformacja figury ludzkiej„.

Hermann Glettler został mianowany w 2017 roku przez Franciszka-Bergoglio biskupem diecezjalnym Insbrucku. Znając jego gust artystyczny Konferencja Biskupów Austriackich powierzyła mu w listopadzie 2018 roku sekcję kultury i sztuki, jak również przewodniczenie kościelnej komisji konserwacji zabytków.

Biskup Glettler znany jest z ultra-modernistycznych i heretyckich poglądów, wśród których uważa on, że należy doprowadzić w Kościele do wyświęcania kobiet, jest przeciwko celibatowi oraz oczywiście promuje tzw. związki homoseksualne.

W roku 2004, jeszcze jako „zwykły” ksiądz, Hermann Glettler zaprojektował nowoczesny ornat kościelny – trzeba przyznać, że idealnie pasujący do samodestrukcyjnego posoborowego kościoła. Zdjęcie poniżej.

Jedno z „dzieł artystycznych” biskupa Hermanna Glettlera

I właśnie ze względu na skrajnie antykatolickie poglądy i ze względu na demoniczne artystyczne wizje, ksiądz Hermann Glettler nie tyle nie został zawieszony w posłudze kapłańskiej, lecz odwrotnie: szybko awansował i z namaszczeniem sobie podobnemu – Franciszkowi-Bergoglio, stał się biskupem, na dodatek mając dzisiaj w Austrii ostatnie słowo w sprawach sztuki kościelnej.

Inne dzieła biskupa Glettlera

Biskup na zabawie – w tle tak mu bliskie gejowskie barwy

Photo sources: traditioninaction.org

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com – (2019-03-28 2:34 pm) – na podstawie materiałów redakcyjnych (Lifesite, VigilantCitizen)

 


 

Innsbruck: profanacja za zgodą biskupa. Katolicy protestują

Biskup Innsbrucka Hermann Glettler pozwolił na umieszczenie w kościele bluźnierczej instalacji, przedstawiającą w sposób obrazoburczy postać Jezusa Chrystusa. Austriackie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodzin i Własności wystosowało mocny apel o natychmiastowe usunięcie haniebnego obiektu.

W Środę Popielcową w kościele Spitalskirche w Innsbrucku zaprezentowano bluźniercze przedstawienie Pana Jezusa. Pod pozorem wystawy artystycznej umieszczono tam krucyfiks przekształcony w zegar. Ciało Pana Jezusa Chrystusa, odwrócone do góry nogami, wskazuje godzinę, a Jego ramiona – minuty i sekundy.

Na wszystko zgodził się biskup Innsbrucka, Herman Glettler. To hierarcha, o którym głośno było w styczniu tego roku w związku ze skandalicznymi nadużyciami liturgicznymi.

Glettler uczestniczył w Mszy świętej dla młodzieży. Odbywała się na hali sportowej, a dzieci zachęcono do ubrania się w dresy i trampki. Biskup w kazaniu mówił o klimacie i prawach zwierząt, wierni trzymali transparenty. Celebrację eucharystyczną przekształcono w rodzaj manifestacji na rzecz czysto świeckich celów politycznych i społecznych.

W związku z pojawieniem się w kościele Spitalskirche bluźnierczego „zegara”, specjalną petycję przygotowało austriackie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własność. Jej autorzy domagają się natychmiastowego usunięcia instalacji. Jak podkreślają, narusza ona dwa przykazania – miłości Boga oraz niewymieniania Jego Imienia nadaremno.

Oto treść petycji:

J. E. Biskup Innsbrucka

Mons. Hermann Glettler

Diecezja Innsbrucka Austria

 

Czcigodna Ekscelencjo!

Z wielkim niepokojem i konsternacją przyjęliśmy informacje o umieszczeniu w kościele Spitalskirche w Innsbrucku w diecezji Waszej Ekscelencji instalacji bluźnierczego krucyfiksu. W tym akcie wzgardzenia najwyższym ze wszystkich symboli chrześcijańskich – Krzyżem Chrystusa – idzie w istocie o bluźnierstwo! Krucyfiks przekształcono w zegar, w którym ramiona Ukrzyżowanego Jezusa służą za minutnik i sekundnik, a Ciało – postawione na głowie – wskazuje godziny. Co więcej tę okropność przedstawia się ogółowi jako dzieło sztuki. Wasza Ekscelencja przyzwoliła na tak niebywały czyn właśnie w okresie postu, gdy uwaga społeczeństwa powinna być skierowana na poszanowanie i kult Krzyża i Ukrzyżowanego. Czas postu jest czasem nawrócenia i pokuty oraz wyniesienia Krzyża Jezusa Chrystusa. Wasza Ekscelencja zezwala na pohańbienie tego Krzyża i poprzez to także Ukrzyżowanego, który swoją męczeńską śmiercią ofiarną przyniósł ludzkości wybawienie.

Apelujemy do episkopalnej i pasterskiej władzy Waszej Ekscelencji o starania na rzecz niezwłocznego demontażu i usunięcia tego bluźnierczego aktu. Taki bezwstyd nie może dalej plamić czasu postu, zadumy i pokuty.

Ten bluźnierczy zegar tyka przeciwko najważniejszym przykazaniom Boga i Kościoła. Narusza pierwsze i najwyższe przykazanie, miłowania Pana Boga ponad wszystko, oraz drugie przykazanie, niewymieniania bezprawnie i bez potrzeby Imienia Bożego. Bogu przysługuje najwyższy i najsłuszniejszy akt miłości Jego Kościoła i w tym wypadku Jego biskupa.

Nie! Nasz sensus fidei nie pozwala na dalsze zwlekanie, odwracanie oczu i na kompromis. To, co obraża Boga, Jego Kościół i wierzących nie może być sztuką!

Apelujemy do Waszej Ekscelencji o niezwłoczne usunięcie tego haniebnego obiektu z kościoła Spitalskirche. Wierzmy przy tym w dobrą wolę Waszej Ekscelencji.

Źródło: tfp.at 

Pach

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-04-10)

 


 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych (Lifesite, VigilantCitizen)

Skip to content