USA: promocja homoseksualizmu na konferencji organizowanej przez archidiecezję? Katolicy protestują

Aktualizacja: 2019-03-27 9:06 am

Grupa wiernych świeckich demonstrowała w sobotę przeciwko organizowanemu przez archidiecezję Los Angeles Kongresowi Edukacji Religijnej. Ich zdaniem podczas trwającej od 21 do 24 marca konferencji doszło do promocji homoseksualizmu. Świeccy katolicy z konserwatywnej organizacji TFP (Tradycja Rodzina Własność) modlili się na różańcu. Na jednym z transparentów trzymali napis „Ojcze Martin, przestań budować mosty do grzechu”. 

Michael Whitcraft z TFP z Południowej Kaliforni powiedział, że tego typu konferencje powinny służyć wyjaśnianiu nauczania Kościoła i praktyk w erze dezinformacji, niebezpieczeństw i wątpliwości. Jego zdaniem podczas poprzednich edycji kongresu dochodziło do działań przeciwnych do obrony tradycyjnej nauki Kościoła. Katolicki działacz wyraził też zaniepokojenie, że podobnie będzie i tym razem.

Protest odbył się w sobotę, podczas trwania konferencji. 

Według portalu Life Site News program Kongresu Edukacji Religijnej w Los Angeles wskazywał na promocję homoseksualizmu. Według programu bowiem na 10 warsztatów poświęconych tematyce LGBTQ (lesbijki, geje, biseksualiści, transseksualiści, queer) aż 9 zatytułowano jak „LGBTQ Ministry” (posługa LGBT). Według Life Site News w opisach warsztatów trudno szukać wzmianek o czystości czy katolickich zasadach etycznych.

W warsztatach udział wzięli ojciec James Martin, jezuita znany z rozmiękczania nauki katolickiej o homoseksualizmie, a także Chris Ponnet kierownik duchowy „Katolickiego Duszpasterstwa Gejów i Lesbijek”.

Kontrowersje wzbudzało także wystąpienie kardynała Rogera Mahonyego, emerytowanego kardynała z Los Angeles. Według Life Site News istnieją kontrowersje dotyczące ukrywania przezeń nadużyć seksualnych.

W piątek do biura archidiecezjalnego w Los Angeles dostarczono 2 petycje przeciwników wystąpienia Rogera Mahony’ego. Pod petycją autorstwa Life Site News podpisało się ponad 5800 osób, z kolei pod petycją Ruth Institute – ponad 4300 sygnatariuszy. 

Źródło: lifesitenews.com

mjend

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=107283 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]