Węgry: KE przygotowuje „sekretny plan sprowadzenia większej liczby migrantów do Europy”

Aktualizacja: 2019-03-5 9:48 am

Reakcja rządu Węgier denerwuje Komisję Europejską, bo rząd ten zdemaskował proimigracyjne plany Brukseli – powiedział w poniedziałek rzecznik rządu węgierskiego Istvan Hollik.

Władze Węgier przesłały Komisji Europejskiej swoje stanowisko w sprawie nowych planów Brukseli dotyczących polityki migracyjnej. W ocenie Budapesztu nowe pomysły, jakie zrodziły się w głowach eurokratów dowodzą, że Unia Europejska chce narzucić wszystkim krajom do jej przynależnym swoją wizję przyszłości.

Według rządu Węgier, jest czymś nadzwyczaj zakłamanym, że chociaż Węgry zgodnie z zasadami Schengen bronią nie tylko swojej, ale i unijnej granicy, to politykom Europejskiej Partii Ludowej wolno je krytykować. To typowy przykład podwójnych standardów – ocenił Hollik.

Rzecznik rządu Victora Orbana odniósł się również do zarzutów Brukseli w sprawie nowej kampanii na Węgrzech, w której czołową, negatywną postacią jest szef KE Jean-Claude Junkcer. – Fakty wskazują na to, iż jest on jednym z najpotężniejszych polityków brukselskich wspierających imigrację – podkreślił.

Diametralnie odmienne stanowisko zaprezentował z kolei rzecznik KE Margaritis Schinas, który zaatakował Węgry zarzucają im „zniekształcanie prawdy” oraz „malowanie czarnego obrazu”. Dodał, że nie istnieje żaden „sekretny plan sprowadzenia większej liczby migrantów do Europy”. – Prawda jest taka, że nie ma żadnego spisku. (…) Węgrzy żądają faktów, a my jesteśmy zawsze gotowi je dostarczyć – powiedział rzecznik KE.

Źródło: TVP Info / Polsat News / interia.pl

TK

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106948 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]