Australiski kardynał George Pell, były skarbnik Watykanu uznany przez sąd winnym czynów pedofilskich

Australijski kardynał George Pell, uznany za winnego czynów pedofilskich przez ławę przysięgłych sądu w Melbourne. Były skarbnik Watykanu może wylądować w więzieniu.

Według przysięgłych duchowny winny jest pięciu zarzucanym mu czynom pedofilskim. Na razie nie ogłoszono wyroku, by nie wpływać na wynik kolejnej rozprawy jaka czeka Pella w marcu. W niej jest również oskarżany o czyny pedofilskie.

Oskarżenia przeciwko australijskiemu kardynałowi pojawiły się w 2015 roku, gdy zaczął kierować Sekretariatem Ekonomicznym Watykanu. Pell został skarbnikiem Stolicy Apostolskiej.

Po ogłoszeniu werdyktu przez sąd w Melbourne papież Franciszek zakazał mu publicznego pełnienia posługi i kontaktów z nieletnimi – poinformował rzecznik Watykanu Alessandto Gisotti.

Watykan oświadczył we wtorek, że są to „środki zapobiegawcze” zastosowane w oczekiwaniu na definitywne potwierdzenie faktów.

W nocie Watykan dodał, że czeka na wynik apelacji i przypomniał, że kardynał Pell zawsze zapewniał o swej niewinności.

Za: Najwyższy Czas! (26/02/2019) | https://nczas.com/2019/02/26/australiski-kardynal-george-pell-byly-skarbnik-watykanu-uznany-przez-sad-winnym-czynow-pedofilskich/

Skip to content