Australiski kardynał George Pell, były skarbnik Watykanu uznany przez sąd winnym czynów pedofilskich

Aktualizacja: 2019-02-26 10:11 am

Australijski kardynał George Pell, uznany za winnego czynów pedofilskich przez ławę przysięgłych sądu w Melbourne. Były skarbnik Watykanu może wylądować w więzieniu.

Według przysięgłych duchowny winny jest pięciu zarzucanym mu czynom pedofilskim. Na razie nie ogłoszono wyroku, by nie wpływać na wynik kolejnej rozprawy jaka czeka Pella w marcu. W niej jest również oskarżany o czyny pedofilskie.

Oskarżenia przeciwko australijskiemu kardynałowi pojawiły się w 2015 roku, gdy zaczął kierować Sekretariatem Ekonomicznym Watykanu. Pell został skarbnikiem Stolicy Apostolskiej.

Po ogłoszeniu werdyktu przez sąd w Melbourne papież Franciszek zakazał mu publicznego pełnienia posługi i kontaktów z nieletnimi – poinformował rzecznik Watykanu Alessandto Gisotti.

Watykan oświadczył we wtorek, że są to „środki zapobiegawcze” zastosowane w oczekiwaniu na definitywne potwierdzenie faktów.

W nocie Watykan dodał, że czeka na wynik apelacji i przypomniał, że kardynał Pell zawsze zapewniał o swej niewinności.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106862 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]