Ohydne bluźnierstwo. Sataniści zbezcześcili figury i kapliczki na Kalwarii Panewnickiej

Aktualizacja: 2019-02-25 10:16 am

Do skandalicznego i ohydnego bluźnierstwa doszło na Kalwarii Panewnickiej w pobliżu klasztoru oo. Franciszkanów w Katowicach. Sataniści zbezcześcili święte figury i kapliczki, na których zamieścili satanistyczne symbole i hasła. 

Kalwaria Panewnicka to piękna część zespołu kaplic pasyjno-maryjnych, zlokalizowana w pobliżu klasztoru oo. Franciszkanów w Katowicach. Zabytkowe miejsce kultu stało się obiektem działań satanistów, którzy w haniebny sposób zbezcześcili figury przedstawiające świętych Kościoła, a także kapliczki różańcowe i Maryjne. Sprawa jest bardzo bolesna ponieważ sprawcy ataku sprofanowali również figurę Pana Jezusa. 

O zbezczeszczeniu Kalwarii Panewnickiej poinformowała parafia św. Ludwika i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, do której należą zniszczone obiekty kultu. Jak informuje portal dziennikzachodni.pl, zniszczenia figur i kaplic dokonano najprawdopodobniej z piątku na sobotę. Oprócz satanistycznych symboli i napisów, sprawcy pozostawili po sobie niemoralne rysunki wykonane farbą w sprayu. Zdjęcia zbezczeszczonych figur są na tyle drastyczne, że postanowiliśmy ich nie publikować. 

Dotychczas policja nie zdołała ustalić kto jest odpowiedzialny za to ohydne bluźnierstwo. Sprawą zainteresowali się mieszkańcy Panewnik i okolic, którzy rozpoczęli poszukiwania za pośrednictwem internetu. „Akt wandalizmu z obrazą uczuć religijnych. Prawdopodobnie z piątku na sobotę (22/23.02.2019) dokonano tego zbezczeszczenia czterech kaplic różańcowych na Kalwarii Panewnickiej. Może ktoś potrafi wskazać sprawców. Każda informacja jest ważna. Może nadszedł już czas aby zamykać Kalwarię?” – napisano na portalu Facebook. 

Źródło: dziennikzachodni.pl

WMa

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106836 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]