Izrael ma problem. Amerykańscy Żydzi oskarżeni o milionowe oszustwa uciekli do Izraela. USA żądają ekstradycji

Aktualizacja: 2019-02-7 7:33 pm

Kalifornijska prokuratura w czwartek złożyła wniosek do Sądu Okręgowego w Jerozolimie, o wydanie dwóch obywateli USA oskarżonych o uczestnictwo w wielomilionowych oszustwach bankowych.

Aviv Mizrahi i Aryeh Greenes, dwaj obywatele USA, zostali oskarżeni o okradanie banków w Kalifornii za 33 miliony dolarów w latach 2004-2008.

FBI powiedziało, że obaj uciekli do Izraela, aby uniknąć aresztowania.

Zgodnie z aktem oskarżenia z 2014 r. złożonym przeciwko tej dwójce w sądzie w Los Angeles, Mizrahi prowadził kilka hurtowni elektronicznych, a także sklep detaliczny. Obaj są teraz oskarżeni o używanie fałszywych dokumentów finansowych, w celu uzyskania milionowych kredytów z wielu banków.

Mizrahi przeprowadził się do Izraela w 2009 roku, gdy już trwało śledztwo, a Greenes przeniósł się w 2012 roku.

Źródło: Times of Israel

Za: Najwyższy Czas! (07/02/2019)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106594 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]