Aktualizacja strony została wstrzymana

W ten sposób Kościół w Niemczech stanie się Kościołem LGBT! Mocne słowa katolickiego publicysty

Jeżeli homoseksualiści będą oficjalnie przyjmowani do seminariów, to żaden normalny katolik księdzem już w Niemczech nie zostanie. Kościół katolicki przekształci się w Kościół LGBTQI – uważa Mathias von Gersdorff.

W ubiegłym tygodniu dwie niemieckie diecezje ogłosiły, że – wbrew jednoznacznym przepisom ustalonym przez Stolicę Apostolską – zamierzają przyjmować do seminariów homoseksualnych mężczyzn. Uczyniły to diecezje Paderborn i Münster. Dodatkowo jeden z biskupów, Franz-Josef Overbeck z Essen, opublikował w prestiżowym czasopiśmie artykuł, wzywając do rewolucji w moralności seksualnej.

Jak wskazuje katolicki działacz i publicysta Mathias von Gersdorff, jest niezwykle zastanawiające, że w obliczu katastrofalnego kryzysu powołań, niemiecka hierarchia interesuje się w gruncie rzeczy tylko jednym tematem: homoseksualizmem.

„Kalkulacje tych Homo-Versteher [wyrozumiały dla homoseksualistów – red.] są oczywiste: jeżeli dopuścimy osoby homoseksualne do seminariów, to będziemy mieć więcej powołań” – pisze Gersdorff. „Efekt będzie jednak zupełnie inny. Seminaria, które przyjmują homoseksualistów, będą przyjmować wyłącznie homoseksualistów. Normalni katolicy nigdy się tam nie zaplączą” – wskazał.

Jak zauważa autor, już dziś w Kościele katolickim w Niemczech siła homolobby jest bardzo duża. „Jeżeli teraz homoseksualiści będą oficjalnie dopuszczani do seminariów kapłańskich, to homolobby może tylko urosnąć. A już dziś część tych, którzy występują przeciwko gender i homomałżeństwom, a w obronie tradycyjnego katolickiego Urzędu Nauczycielskiego, mają trudną sytuację” – napisał. „Wraz ze wzrostem liczby homoseksualistów w seminariach mobbing przeciwko heteroseksualnym kandydatom do kapłaństwa będzie narastać” – dodaje.

Według Gersdorffa ostatecznie dojdzie do tego, że normalni katolicy, którzy szanują nauczanie Kościoła, nie będą mieli żadnych szans na wstąpienie do seminarium. W efekcie albo będą rezygnować z kapłaństwa albo zdecydują się na emigrację.

„W ten sposób Kościół katolicki w Niemczech przekształci się w Kościół LGBTQI. Biskupi wszakże na pewno znajdą jakiś sposób, by mimo wszystko wycisnąć z wiernych podatek kościelny” – kończy Mathias von Gersdorff.

Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de
Pach

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-02-05)

 


 

Niemieccy progresiści apelują do kardynała Marksa. Chcą zmian w katolickiej moralności seksualnej

Dziewięciu niemieckich teologów napisało list otwarty do kard. Reinharda Marksa oraz innych biskupów. Domagają się w nim radykalnych zmian w moralności seksualnej. Jednym z sygnatariuszy jest oskarżany o jawną herezję ks. prof. Ansgar Wucherpfennig SJ. Prasa niezwykle silnie nagłośniła tę akcję.

O liście dziewięciu katolickich progresywnych teologów do kard. Reinharda Marksa i pozostałych biskupów RFN dowiedzieli się wszyscy zainteresowani życiem publicznym Niemcy. Rzecz opisano na pierwszej stronie najważniejszego ogólnokrajowego dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, a na drugiej zamieszczono jego treść. „Katolicy żądają zmiany w Kościele” – brzmi tytuł artykułu w gazecie.

W istocie takiej zmiany nie żądają wszyscy „katolicy”, a jedynie grupa progresistów.

To między innymi ks. prof. Ansgar Wucherpfennig, któremu w ubiegłym roku Watykan odmówił możliwości kierowania katolicką uczelnią. Jezuita publicznie głosił heretyckie poglądy na temat homoseksualizmu i biblijnego ujęcia tej dewiacji. W obronie homoheretyka stanęło jednak wiele prominentnych figur kościelnych, w tym generał jezuitów o. Arturo Sosa Abascal oraz kard. Reinhard Marx. W efekcie Watykan zgodził się, by ks. Wucherpfennig kierował wyższą szkołą.

Teraz on i ośmioro innych teologów domaga się od przewodniczącego Episkopatu Niemiec głębokich zmian w katolickiej nauce o moralności seksualnej, zniesienia celibatu, dopuszczenia kobiet do święceń kapłańskich oraz podzielenia się władzą ze świeckimi.

Okazją do listu stało się zaplanowane na luty spotkanie w Rzymie biskupów z całego świata z papieżem, na którym omawiana będzie kwestia nadużyć seksualnych popełnianych przez osoby duchowne. Autorzy apelu do kard. Marksa i biskupów uważają, że nadużycia te mają w Kościele także „systemowe” przyczyny. „Pokusa klerykalizmu idzie za duchowieństwem jak cień. Ze względu na władzę w grupach mężczyzn przyciągani są ludzi z grup ryzyka. Tabu seksualne blokują konieczne procesy wyjaśniania i dojrzewania” – piszą. Następnie wzywają do zmian i przedstawiają szczegóły swoich pomysłów.

„Użyjcie swojej duchowej władzy dla odważnych reform: ograniczcie się sami poprzez autentyczny podział władzy – to pasuje lepiej do pokory Chrystusa i do ram, które obowiązuje wszystkich. Zburzcie mury, które ograniczają święte urzędy, otwierając je dla kobiet. Pozwólcie kapłanom diecezjalnym na wybór formy życia, tak, aby celibat znowu mógł stać się wiarygodnym znakiem Królestwa Niebieskiego. Wsłuchajcie się w świadectwo Biblii i doświadczenia wiernych, dokonajcie nowego otwarcia w moralności seksualnej – włączając w to rozsądną i sprawiedliwą ocenę homoseksualizmu” – napisali autorzy.

„Jeżeli staniecie na czele ruchu reform, to będziecie mieć w nas zdecydowane wsparcie. Liczymy na was. To biskupi mogą decydować. Prosimy, nie bójcie się” – apelują dalej.

Źródło: Katholisch.de / „Frankfurter Allgemeine Zeitung”
Pach

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-02-05)

 


 

Skip to content