Aktualizacja strony została wstrzymana

Zmarły aborter prof. Romuald Dębski zostanie patronem oddziału w Szpitalu Bielańskim

Były ordynator oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Bielańskiego w Warszawie najprawdopodobniej zostanie nowym patronem jednostki. Zmarły profesor przez wiele lat wykonywał aborcję, a w 2017 roku został uznany Herodem Roku. Niechlubny tytuł jest przyznawany osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do zabijania dzieci nienarodzonych.

Jak informuje portal fakt.pl, prof. Romuald Dębski będzie najprawdopodobniej patronem oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Taką decyzję podjęli radni dzielnicy Bielany. Ostateczny głos w tej sprawie będzie należał do Rady Miasta, ale już teraz można się spodziewać, że wyrażą oni na to zgodę.

Prof. Romuald Dębski był ordynatorem oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Warto przypomnieć, że jest to oddział, na którym masowo morduje się nienarodzone dzieci. W latach 2008 – 2017 zabito ich tam aż 781. Zmarły lekarz akceptował praktykę zabijania dzieci na skutek aborcji. Warto przypomnieć, że 2017 roku został uznany Herodem Roku.

„Bardzo często to prywatne poglądy dyrektorów szpitali decydują o tym, że zabija się w nich dziesiątki dzieci rocznie, zazwyczaj ze względu na podejrzenie choroby. Mentalność eugeniczna jest lekarzom wpajana już na studiach, a później egzekwowana podczas pracy na oddziałach ginekologicznych. Chcemy, żeby szpitale skończyły z rzezią niewinnych dzieci” – argumentowała Fundacja PRO – Prawo do życia.

„To właśnie aborter Dębski w 2016 roku był jednym z głównych filarów czarnych protestów. Wygłaszając kłamstwa na temat projektu i podpierając je swoim medycznym autorytetem, w krótkim czasie dotarł do setek tysięcy osób” – wskazała Fundacja, która przygotowała film dementujący tezy Dębskiego. Obejrzało go ponad pół miliona osób.

Warto podkreślić, że Szpital Bielański, w którym każdego roku zabija się niewinne dzieci nosi imię bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który był wielkim przeciwnikiem mordowania dzieci w łonach matek.

Źródło: fakt.pl, stopaborcji.pl, PCh24.pl

WMa

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-02-01)

 


 

Radni dzielnicy Bielany

Maciej Chmielewski – Przewodniczący Rady
Lech Chęciński – Wiceprzewodniczący Rady
Anna Czarnecka – Wiceprzewodnicząca Rady
Iwona Walentynowicz – Wiceprzewodnicząca Rady
Wojciech Borkowski
Ewa Turek
Monika Szadkowska
Alicja Chęcińska
Agnieszka Gola
Piotr Walas
Karolina Dłuska
Sylwia Lacek
Radosław Sroczyński
Krystian Lisiak
Ilona Popławska
Joanna Radziejewska
Jan Strzeżek
Ryszard Zakrzewski
Stefan Kulesza
Joanna Tomaszewska
Magdalena Lerczak
Piotr Ślaski
Daniel Pieniek
Marcin Włodarczyk
Jan Zaniewski

Stanowisko Rady Dzielnicy Bielany Miasta Stołecznego Warszawy w sprawie pośmiertnego upamiętnienia prof. dr hab. n. med. Romualda Dębskiego

Za: Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

 


 

.