Aktualizacja strony została wstrzymana

Homosadysta i homoofiary. Kanada wstrząśnięta historią największego w dziejach seryjnego mordercy

67-letni homoseksualista Bruce McArthur zabił ośmiu mężczyzn o podobnych preferencjach i poćwiartował ich ciała. Ten „miły” ogrodnik – jak relacjonowali sąsiedzi – zimą często przebierał się za krasnala bożonarodzeniowego i był zatrudniany w miejscowym centrum handlowym.  

Kanadyjczyk zaskoczył prokuratorów, przyznając się do popełnienia szeregu morderstw. Uniknął tym samym procesu.

McArthur pojawił się w sądzie we wtorek, potwierdzając fakt zabicia ośmiu mężczyzn związanych ze społecznością homoseksualną Toronto. Sprawa zszokowała Kanadę. – Bruce McArthur przyznał się do winy – ogłosił David Dickinsin, detektyw z wydziału zabójstw. – Niestety, nie możemy już przywrócić życia tym ludziom, ale mam nadzieję, że uda nam się doprowadzić do zamknięcia tej sprawy dla dobra rodziny i społeczności – komentował.

McArthur został aresztowany w styczniu 2018 roku. Po zamordowaniu ofiar, ich ciała poćwiartował, a następnie ukrył w dużych donicach na posesji w Toronto, gdzie świadczył swoje usługi ogrodnicze. Ciało jednego z zabitych znalezione zostało w wąwozie, nieopodal domu sprawcy.

Policja twierdzi, że wśród ośmiu homoseksualnych ofiar był długoletni partner McArthura, dwóch uchodźców ze Sri Lanki, dwóch Afgańczyków, którzy wyemigrowali do Kanady, uchodźca z Iranu i bezdomny, który świadczył usługi homoseksualne. Wszystkie osoby zginęły w okresie od 2010 do 2017 roku.

Śledczy nie chcieli przyjąć do wiadomości, że mają do czynienia z seryjnym zabójcą, aż do września 2017 r., gdy zajęli się śledztwem dotyczącym zniknięcia partnera McArthura, Andrew Kinsmana. Ogrodnik był obserwowany, a następnie w styczniu ubiegłego roku, gdy do jego domu wszedł młody mężczyzna, policjanci zdecydowali się wkroczyć do akcji i aresztowali gospodarza.

Po wejściu do domu ogrodnika, funkcjonariusze zastali mężczyznę przywiązanego do łóżka. Policja zaczęła badać inne zaginięcia homoseksualistów w Toronto, co doprowadziło do poszukiwania ciał na szeroką skalę. Agencja AFP podała, że w sumie wykopano 75 dołów w nieruchomościach na terenie całego miasta.

McArthur ponownie pojawi się w sądzie 4 lutego. Wówczas sąd ma orzec karę dożywocia (w praktyce 25 lat), bez możliwości warunkowego zwolnienia.  

Seryjny morderca miał umawiać się ze swoimi ofiarami za pośrednictwem aplikacji randkowych. Zawsze zabierał homoseksualistów do swojego domu na przedmieściach metropolii.

Pracował jako ogrodnik, a także był „Mikołajem” w lokalnym centrum handlowym – cieszył się dobrą opinią wśród sąsiadów i lokalnej społeczności, mimo że w 2002 r. po raz pierwszy został aresztowany za napaść na mężczyznę świadczącego usługi seksualne za pieniądze.

McArthura oskarżono o zamordowanie ośmiu mężczyzn w wieku 37-58 lat. Mężczyzna wcześniej był żonaty. Po rozwodzie przeniósł się z Ontario do Toronto. Ze związku ma dwoje dorosłych dzieci. Oficjalnie do skłonności wobec osób tej samej płci przyznał się w 1988 roku. To po rozwodzie, jak twierdzą śledczy, McArthur zaczął rozglądać się za uległymi, homoseksualnymi mężczyznami.

Przyjaciele mordercy opisali go jak – wynika z policyjnych zapisków – jako „najmilszą osobę, jaką znali”.

Skłonność do zachowań destrukcyjnych

Goszczący w Polsce w 2015 roku na zaproszenie Fundacji Źycie i Rodzina dr Paul Cameron wskazał, że podczas gdy zaledwie od 2 do 3 procent populacji wykazuje skłonności bi- lub homoseksualne, to sześciu największych seryjnych zbrodniarzy w Stanach Zjednoczonych było homoseksualistami. Największą seryjną morderczynią w USA była lesbijka. Aż 44 procent seryjnych morderców z tego kraju było homoseksualistami (znaczna nadreprezentacja, zważywszy na ogólny udział tej grupy w społeczeństwie).

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez dr. Camerona w badaniu pt. „Medyczne konsekwencje praktyk homoseksualnych”, fetyszyzacja przemocy przez homoseksualistów przejawia się m.in. w praktykach sadomasochistycznych, uprawianych przez 37 proc. badanych (dla porównania – 5 procent mężczyzn heteroseksualnych praktykuje sadomasochizm) i przez 17 procent lesbijek (4 procent kobiet). W jego opinii, praktyki sadomasochistyczne odpowiadają za co dziesiątą tragiczną śmierć wśród pederastów.

Dr Cameron dowodził, że homoseksualiści częściej niż heteroseksualiści popełniają: przestępstwa, zwłaszcza na tle seksualnym; trzy razy częściej samobójstwa, cztery razy częściej dokonują gwałtów, dwa razy częściej biorą udział w bójkach, wykazują postawy aspołeczne, odbywają przygodne stosunki, osiem razy częściej uprawiają sadomasochizm, zażywają narkotyki, cztery razy częściej popełniają zabójstwa, trzy razy częściej w ryzykowny, niebezpieczny sposób jeżdżą samochodami.

Prezes Family Research Institute z Colorado Springs w amerykańskim stanie Colorado wskazuje, że „homoseksualiści to ludzie o odchylonej seksualności, biorący udział w niebezpiecznych dla zdrowia praktykach. Dla ich dobra oraz dobra osób zamierzających stosować takie zachowania, ważne jest, by ani nie promować, ani nie legalizować takiego destrukcyjnego stylu życia”.

Źródło: bignewsnetwork.com / cbc.ca / mirror.co.uk / wpolityce.pl / PCh24.pl

AS

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

No proszę – taka tolerancyjna ta Kanada, a wtrąca się w to, co dorośli ludzie robią w łóżku… Pan pederasta powinien pozwać władze za nietolerancję, ksenofobię i nieposzanowanie jego dezorientacji seksualnej. A, i jeszcze trzeba jakąś nową literkę dopisać do LGBTQRTVAGD.
Bondaree

Teraz sprzeda swoją historię do Hollywood, zarobi miliony i będzie żył jak szejk w więzieniu. Tak działa ten świat.
Efes

Kanada powinna byc wstrzasnieta masowym i wedlug prawa mordowaniem nienarodzonych dzieci, a wale nie jest tym faktem wzruszona.
Bartek

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-01-31) | https://www.pch24.pl/homosadysta-i-homoofiary–kanada-wstrzasnieta-historia-najwiekszego-w-dziejach-seryjnego-mordercy,65831,i.html