Sekretarz Episkopatu Niemiec: Rzym „usłyszy” niemiecką debatę na temat homoseksualizmu i celibatu

Aktualizacja: 2019-01-18 11:11 am

Wpływowy sekretarz Konferencji Episkopatu Niemiec, jezuita ks. Hans Langendörfer, zapowiada, że Rzym „usłyszy” niemiecką debatę na temat homoseksualizmu i celibatu. Idzie o przeforsowanie głębokich zmian.

O nadchodzącej kolejnej odsłonie wpuszczania do Kościoła katolickiego rewolucji seksualnej ks. Hans Langendörfer SJ mówił w środę w Kolonii. Szkicował odpowiedź, jaką niemieccy biskupi przygotowują na skandal nadużyć seksualnych. Stwierdził między innymi, że dojdzie do licznych zmian prawnych i nowego podziału władzy.

Oprócz tego jednak biskupi planują też przeprowadzenie „debaty na temat celibatu i kościelnej moralności seksualnej”, która „przyjmuje najnowsze ustalenia” i zostanie „usłyszana w Rzymie”.

W żargonie niemieckich progresistów pod sformułowaniem „najnowsze ustalenia” kryje się pogląd na homoseksualizm jako rzekomo naturalny „wariant” rozwoju seksualności człowieka, a także łączenie nadużyć seksualnych z celibatem i kościelną oceną homoseksualizmu.

We wrześniu 2018 roku Episkopat RFN opublikował obszerny raport, w którym omówiono problem nadużyć seksualnych popełnianych przez duchownych na osobach nieletnich, przede wszystkim płci męskiej. Uznano, że same skłonności homoseksualne nie mają z tym żadnego związku.

Źródło: domradio.de

Pach

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106305 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]