Aktualizacja strony została wstrzymana

Sekretarz Episkopatu Niemiec: Rzym „usłyszy” niemiecką debatę na temat homoseksualizmu i celibatu

Wpływowy sekretarz Konferencji Episkopatu Niemiec, jezuita ks. Hans Langendörfer, zapowiada, że Rzym „usłyszy” niemiecką debatę na temat homoseksualizmu i celibatu. Idzie o przeforsowanie głębokich zmian.

O nadchodzącej kolejnej odsłonie wpuszczania do Kościoła katolickiego rewolucji seksualnej ks. Hans Langendörfer SJ mówił w środę w Kolonii. Szkicował odpowiedź, jaką niemieccy biskupi przygotowują na skandal nadużyć seksualnych. Stwierdził między innymi, że dojdzie do licznych zmian prawnych i nowego podziału władzy.

Oprócz tego jednak biskupi planują też przeprowadzenie „debaty na temat celibatu i kościelnej moralności seksualnej”, która „przyjmuje najnowsze ustalenia” i zostanie „usłyszana w Rzymie”.

W żargonie niemieckich progresistów pod sformułowaniem „najnowsze ustalenia” kryje się pogląd na homoseksualizm jako rzekomo naturalny „wariant” rozwoju seksualności człowieka, a także łączenie nadużyć seksualnych z celibatem i kościelną oceną homoseksualizmu.

We wrześniu 2018 roku Episkopat RFN opublikował obszerny raport, w którym omówiono problem nadużyć seksualnych popełnianych przez duchownych na osobach nieletnich, przede wszystkim płci męskiej. Uznano, że same skłonności homoseksualne nie mają z tym żadnego związku.

Źródło: domradio.de

Pach

 


 

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-01-18) | https://www.pch24.pl/sekretarz-episkopatu-niemiec–rzym-uslyszy-niemiecka-debate-na-temat-homoseksualizmu-i-celibatu,65575,i.html