Bluźnierczy koncert w katolickiej katedrze w Westminster

Aktualizacja: 2007-06-15 12:00 am

Zatroskani katolicy w Wielkiej Brytani wysłali list do arcybiskupa Archidiecezji Westminster i prezydenta Konferencji Biskupów Anglii i Walii, kardynała Cormac Murphy-O’Connor, z protestem przeciwko planom zorganizowania w katedrze w Westminster koncertu, w którym wielbione ma być imię Allaha.

Podczas planowanego na przyszły wtorek, 19 czerwca. br. koncertu, zaprezentowana zostanie premiera 70-minutowego utworu o nazwie Piękne Imiona (The Beautiful Names) napisana przez znanego kompozytora Sir John Tavener. Pieśń chwali Islam i wysławia imię Allaha 99 razy.

Dotychczasowe listy i protesty nie przynoszą rezultatów i dziesiątki osób pikietuje katedrę z transparentami cytującymi fragmenty Biblii ukazujące Jezusa Chrystusa jako Jedynego Boga, Stworzyciela Świata, Boga w Trójcy Jedynego.

Jak na razie nie słychać reakcji ze strony Arcybiskupstwa i niczego złego w tego typu koncercie organizowanym w katolickim kościele nie widzi również administrator katedry, Monsignor Mark Langham, który twierdzi, że chodzi przecież raczej o muzyczne przedstawienie a nie o “akt liturgiczny”.

Kompozytor John Tavener po epizodzie z tzw. kościołem prawosławnym, zainteresował się hinduizmem i islamem, by w końcu stać się wyznawcą ezoterycznych filozofii Frithjofa Schuon, widzącego Boga wszędzie, tylko nie w Chrystusie. Nic dziwnego, że w utworze Johna Tavenera imię Prawdziwego Boga – Jezusa Chrystusa nie pada ani razu.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1063 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]