Aktywiści LGBT z misją na Światowych Dniach Młodzieży. Będą konfrontować katolicką naukę

„Amerykańskie stowarzyszenie zrzeszające rozłamowych katolików (…) wysyła grupkę aktywistów LGBT na Światowe Dni Młodzieży w Panamie (…) w celu skonfrontowania katolickiego nauczania uważanego przez te osoby za szkodliwe” – podaje amerykańska agencja prasowa Catholic News Agency.

Szóstka pielgrzymów należących do Koalicji Jednakowo Pobłogosławionych (ang. Equally Blessed Coalition) weźmie udział w tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży odbywających się w Panamie. „Podczas gdy staramy się uczulić na kwestie dotyczące podejścia katolików do płci społeczno-kulturowej i seksualności, będziemy konfrontować szkodliwe nauczania i praktyki duszpasterskie, które zamiast celebrować dary jakie może do Kościoła wnieść kultura LGBT, odczłowieczają nas” – zaznaczają w swoich postulatach.

Jak sami wskazują, aktywiści będą poświęceni misji „stworzenie przestrzeni dla osób LGBT” w Kościele, która jest odpowiedzią  na najnowsze wydarzenia z historii Kościoła. Na swojej stronie Koalicja Jednakowo Pobłogosławionych podaje powody swoich działań. Jednym z nich jest ostatni „Synod Młodych, gdzie poruszane były kwestie LGBT, ale jedynie (głównie starsi) mężczyźni cis-płciowi posiadali prawo głosowania”.

Dodatkowo, aktywiści wskazują na retorykę zrzucającą odpowiedzialność za skandale seksualne na skłonności homoseksualne części duchowieństwa oraz „wrogie nastawienie” pracowników i członków Kościoła wobec osób LGBT. Za najważniejszy powód jednak, członkowie homoseksualnej subkultury wskazują milczenie Franciszka wobec tych kwestii.

Koalicja Jednakowo Pobłogosławionych w przeszłości wysyłała swoich działaczy m.in. na Światowe Dni Młodzieży w 2011 i 2013 r. oraz na Światowe Spotkanie Rodzin w 2015 i 2018 r. Wśród jej fundatorów znajduje się Fundacja Arcus, założona przez wspierającego homoseksualną agendę miliardera Jon’a Stryker’a. W 2014 r., fundacja wsparła Koalicję grantem wynoszącym 200 tys. dolarów, przeznaczonym na „wspieranie orędowników LGBT by (…) konfrontować narrację Kościoła i jego ultra-konserwatywnych zwolenników”.

W 2016 r. fundacja przekazała grant w wysokości 250 tys. dolarów na „wsparcie głosu dla powiększającej się większości katolików, którzy wspierają równe traktowanie osób LGBT w Kościele”. Postulaty tegorocznej misji, członkowie Koalicji opierają na niedawnych badaniach „Pew Research Center”, wskazujących, że niemal jedna trzecia amerykańskich katolików wspiera legalizację homozwiązków, a ponad połowa sprzeciwia się „dyskryminacji” osób LGBT wynikającej z prawa do wolności wyznania.

Źródło: catholicnewsagency.com / equallyblessed.com

PR      

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-01-17) | https://www.pch24.pl/aktywisci-lgbt-z-misja-na-swiatowych-dniach-mlodziezy--beda-konfrontowac-katolicka-nauke,65557,i.html

Skip to content