Grożą ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu: „Wszystkich was należy pozabijać i spalić wasze świątynie”

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski opublikował na swoich profilu facebookowym list, w którym nadawca w niewybredny sposób nie tylko obraża samego kapłana, Kościół i katolicką wiarę, ale wprost nawołuje do aktów przemocy. „Co będzie jak on i jemu podobnie zamienią pióro na nóż”? – pyta kapłan.

„Twoja (…) religia to najgorsza choroba Polski. Jesteście spadkobiercami najgorszych morderców w historii” –  w pełnym wulgaryzmów liście, autor obraża Kościół, księży i wiarę katolicką. Nie kończy się jednak na obrażaniu. „Wszystkich was należy pozabijać i spalić wasze świątynie” – grozi autor.

„Ci, co chcą walczyć z mową nienawiści, niech zajmą się i tym. List dostałem po dyskusji o filmie Kler” – przedstawia sytuację ks. Isakowicz-Zaleski. „Prokuratur prowadzi sprawę, ale autor pisze dalsze mejle. Co będzie jak jemu podobni zamienią pióro na nóż? Proszę podać prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu, bo mnie blokuje na portalach społecznościowych” – dodaje.

„Nienawiść ma niszczycielskie skutki. A wszystko zaczyna się od słów. Dlatego w warszawskich szkołach jeszcze przed feriami zostaną przeprowadzone lekcje na temat tego, jak reagować i przeciwdziałać mowie nienawiści” – argumentuje rozpoczęcie walki z mową nienawiści prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Warto zadać pytanie, czy owa walka obejmie także wyśmiewanych, poniżanych i obrażanych katolików? Przyszłość pokaże.

Źródło: Facebook.com

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-01-16)

 


 

Zagraniczne media wykorzystują śmierć prezydenta Gdańska do ataków na Polskę

Tragedia, do której doszło w niedzielę podczas lokalnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stała się dla niektórych opiniotwórczych środków przekazu, a także publikujących za granicą zwolenników opozycji przyczynkiem do ataków na Polskę.

„A więc Polska ma swoje pierwsze motywowane politycznie morderstwo” – napisała po śmierci Pawła Adamowicza Agata Pyzik, dziennikarz i krytyk kultury, która publikowała w takich tytułach jak „The Guardian”, „The Wire” i „New Statesman”. Swój wpis na Twitterze autorka zamieściła w języku angielskim, jako komentarz do załączonego artykułu z „Guardiana”, poświęconego gdańskiej tragedii. Dodała, że Adamowicz został zasztyletowany przez „gangstera sympatyzującego ze skrajną prawicą”. Sama gazeta w często aktualizowanej informacji o wydarzeniu konsekwentnie podkreśla, że chociaż Adamowicz z racji swego stosunku do kwestii imigracji czy dewiacji seksualnych miał na prawicy wrogów, to nie ma dowodów na to, że sprawcą jego śmierci kierowały motywy polityczne. 

Z kolei anonim ukrywający się pod pseudonimem Matt von Kashubei próbował zainteresować francuską stację telewizyjną swoim wpisem o „ultrakatolickiej, narodowo-socjalistycznej partii PiS”, która rzekomo ma ponosić odpowiedzialność za śmierć Adamowicza. 

https://twitter.com/delestoile/status/1084932141115469824

Autor portalu „The Washington Post” w nagłówku swej poniedziałkowej relacji z Polski podkreślił, że Paweł Adamowicz jest „opłakiwany jako krytyk antysemityzmu”. Tytuł odnosi się do oświadczenia prezydenta Światowego Kongresu Żydów. Ronald Lauder opisał zmarłego jako „prawdziwego przyjaciela społeczności żydowskiej, opowiadającego się głośno i wyraźnie przeciwko antysemityzmowi w Polsce”. W oczach lidera międzynarodowej organizacji, niedawny prezydent Gdańska był „wiodącym głosem opozycji wobec skrajnie prawicowego ekstremizmu oraz zwolennikiem równych praw i bezpieczeństwa dla wszystkich obywateli Polski”.

Motyw nazistowskiej atmosfery panującej rzekomo w Polsce powraca także w dalszej części artykułu, w odniesieniu do informacji o ustąpieniu dotychczasowego lidera fundacji WOŚP.

„Owsiak powiedział, że od lat jest celem gróźb i nienawistnych komunikatów, w tym ze strony niektórych prawicowych rządzących, ale nie otrzymuje ze strony policji żadnej pomocy” – pisze „Washington Post”. „Powiedział na konferencji prasowej, że ostatnio poziom publicznej krytyki „sięga poziomu nazistowskiego, faszystowskiego języka pogróżek” – dodaje portal.

Podobny ton uwidocznił się również na Półwyspie Apenińskim. „Zakłamane upolitycznianie śmierci Pawła Adamowicza trwa. Włoski dziennik Corriere della Sera krzyczy tytułami: Zabity w Gdańsku prezydent z opozycji. Zbrodnia polityczna ; Młody Wałęsa:Jest ciężkie powietrze. Paweł był europeistą, ofiarą klimatu nienawiści” – napisał na Twitterze mieszkający w Rzymie jezuita, o. Dariusz Kowalczyk.

„Włoskie lewicowo-liberalne, a także – niestety – katolickie, media inspirowane zapewne przez swych przyjaciół z Polski, nie ustają w sugerowaniu przyczyn śmierci Pawła Adamowicza. Dziś podkreślają, że zamordowany prezydent Gdańska był otwarty na emigrantów” – dodał ojciec Kowalczyk SJ.

Źródła: TheWashingtonPost.com, theguardian.com, Twitter.

RoM

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-01-15)

 


 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content