Paweł Adamowicz zostanie pochowany w gdańskiej Bazylice Mariackiej

Aktualizacja: 2019-01-16 9:40 am

Pogrzeb zamordowanego 13 stycznia prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę 19 stycznia. Eucharystia, której będzie przewodniczył metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź rozpocznie się o godz. 12.00. Ciało zmarłego zostanie złożone w Bazylice Mariackiej.  

O przebiegu uroczystości pogrzebowych poinformowała wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Organizatorem uroczystości pogrzebowych będzie miasto Gdańsk przy udziale rodziny.  

W sobotę 19 stycznia o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta pogrzebowa, odprawiona pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia. Zgodnie z tradycją, która panowała w protestanckim Gdańsku i odpowiadając na prośby rodziny, a także, jak czytamy w depeszy KAI “z inicjatywy metropolity gdańskiego i wielu głosów, które w tych dniach były kierowane do władz kościelnych, prezydent Adamowicz zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej”. 

Źródło: KAI

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-01-16)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Czy on swiety? Powiazania, uklady, szemrane ukladziki, itp. Robienie z denata swietego a z owsika nobliste to dwie pieczenie na jednym ogniu. Czyli kto wspiera gender i seksualizacje dzieci zostanie swietym… pochowanym w katedrze.
Co za spektakl?

może niech podadzą od razu termin beatyfikacji, co by człowiek wolne w robocie mógł zarezerwować…
jj

Wyraźna przesada. Z całym szacunkiem dla tragicznie zmarłego P. Adamowicza, to jednak był zwolennikiem gender, LGBT itd., a tu pochówek w bazylice Mariackiej, jak jakiś biskup! Coś chyba tutaj nie gra. Kolejny nieczytelny znak ze strony władz kościelnych.
Nick

“Zgodnie z tradycją, która panowała w protestanckim Gdańsku….” ooo, ciekawe jakie jeszcze inne tradycje będą zaszczepiane w KK?
probin

Facet zginął i fakt, że tragicznie – daj mu Boże przebaczenie i Niebo. Natomiast co do grzebania go w Bazylice, wydaje mi się, że to gruba przesada, zwłaszcza, że za życia raczej nie głosił bogobojnych poglądów. Nie wystarczy zwykły cmentarz z poświęconą ziemią??? I w dodatku metropolita gdański jest “za”… O co tu chodzi???
dgg

Grzebanie w katedrze katolickiej ciała człowieka, który popierał publicznie zabijanie nienarodzonych (zatem podpadał pod ekskomunikę), mocno zahacza o profanację. Przypomnę że gwałtowna śmierć nie powoduje, że życiorys zamordowanego staje się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki kryształowo czysty.
Hanys

Proszę o wytłumaczenie: co ma do tego pochówku protestancka tradycja Gdańska?
Mat


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106256 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]