Dzięki głosom Demokratów „postępowy” ksiądz pozostanie kapelanem Izby Reprezentantów

Aktualizacja: 2019-01-15 4:08 pm

Obowiązkiem kapelana jest inicjowanie modlitwy rozpoczynającej każdy dzień obrad. 68-letni jezuita, ksiądz Patrick Conroy formatuje jej tekst w sposób, który portal Life Site News określa jako „bezwyznaniowy”. Duchowny udziela porad zainteresowanym deputowanym, niezależnie od ich przekonań religijnych.

Dzięki głosom Demokratów „postępowy” ksiądz pozostanie kapelanem Izby Reprezentantów
Fot. You Tube / KOIN 6

Jezuita zaszokował między innymi wywiadem wideo, opublikowanym przed czterema laty. Ksiądz Conroy nazwał katolicką doktrynę dotyczącą homoseksualizmu „ślepym zaułkiem”. Sugerując, że nauczanie katolickie jest przestarzałe, powiedział: „Mamy teraz teologię odnoszącą się do tych kwestii, a odpowiedź brzmi: geje nigdy nie mogą się w to angażować i nigdy nie mogą się pobrać”.

„Ale to jest teologia, która cofa się do przeszłości, wieki wstecz, kiedy rozumienie ludzkiej psychiki, ludzkiej indywidualności, ludzkiej seksualności, i wszelkie tego rodzaju rozumienie ludzkiej psychozy oraz samego człowieka, nie były tak kompletne zanim nastąpiły postępy w ich odczytaniu” – przekonywał ksiądz Conroy.

„Ludzkie istoty rozmnażają się płciowo, ale ludzka seksualność nie dotyczy tylko tego. To o wiele więcej, co oczywiste” – twierdził kapelan.

Źródło: Life Site News

RoM

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106236 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]