Dzięki głosom Demokratów „postępowy” ksiądz pozostanie kapelanem Izby Reprezentantów

Obowiązkiem kapelana jest inicjowanie modlitwy rozpoczynającej każdy dzień obrad. 68-letni jezuita, ksiądz Patrick Conroy formatuje jej tekst w sposób, który portal Life Site News określa jako „bezwyznaniowy”. Duchowny udziela porad zainteresowanym deputowanym, niezależnie od ich przekonań religijnych.

Dzięki głosom Demokratów „postępowy” ksiądz pozostanie kapelanem Izby Reprezentantów
Fot. You Tube / KOIN 6

Jezuita zaszokował między innymi wywiadem wideo, opublikowanym przed czterema laty. Ksiądz Conroy nazwał katolicką doktrynę dotyczącą homoseksualizmu „ślepym zaułkiem”. Sugerując, że nauczanie katolickie jest przestarzałe, powiedział: „Mamy teraz teologię odnoszącą się do tych kwestii, a odpowiedź brzmi: geje nigdy nie mogą się w to angażować i nigdy nie mogą się pobrać”.

„Ale to jest teologia, która cofa się do przeszłości, wieki wstecz, kiedy rozumienie ludzkiej psychiki, ludzkiej indywidualności, ludzkiej seksualności, i wszelkie tego rodzaju rozumienie ludzkiej psychozy oraz samego człowieka, nie były tak kompletne zanim nastąpiły postępy w ich odczytaniu” – przekonywał ksiądz Conroy.

„Ludzkie istoty rozmnażają się płciowo, ale ludzka seksualność nie dotyczy tylko tego. To o wiele więcej, co oczywiste” – twierdził kapelan.

Źródło: Life Site News

RoM

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-01-15) | https://www.pch24.pl/dzieki-glosom-demokratow-postepowy-ksiadz-pozostanie-kapelanem-izby-reprezentantow,65517,i.html

Skip to content