Niemiecki biskup zapowiada zmiany w Kościele: negatywna ocena homoseksualizmu wymaga korekty

Biskup Franz-Josef Overbeck z Essen zapowiada, że w Kościele katolickim w Niemczech nadszedł czas wielkich zmian. Przeszłość odchodzi do lamusa. Chodzi o moralność seksualną, rolę kobiet w Kościele i celibat.

Niemiecki biskup zapowiada zmiany w Kościele: negatywna ocena homoseksualizmu wymaga korekty

Bp Franz-Josef Overbeck. Bistum Essen/YouTube

Swoje tezy bp Franz-Josef Overbeck ogłosił w kilkunastostronicowej, programowej broszurze opublikowanej z okazji nowego roku. W minioną niedzielę odczytano ją we wszystkich kościołach diecezji esseńskiej.

„Dawny czas mija!” – zatytułował hierarcha swoje rozważania.

Według biskupa, niezadowolenie i gniew wielu wiernych, ostatnio tak wyraziste w związku ze skandalem nadużyć seksualnych, pokazują, że Kościół katolicki stoi u progu wielkich zmian. Nie ma żadnych tabu i pytań, których nie wolno zadawać – przekonuje. Kościół musi „rozwijać się” w takich kwestiach jak obraz kapłaństwa, hierarcha, równouprawnienie i moralność seksualna.

Bp Overbeck pisze wprost, że „pilnej korekty” wymaga „czysto negatywna ocena homoseksualizmu”. Kościelne nauczanie musi się „rozwinąć” jednak nie tylko w sprawie homoseksualizmu, ale także innych „kwestii etyki seksualnej”.

Biskup przekonuje, że w jego diecezji „z sukcesem eksperymentuje się z nowymi sposobami życia chrześcijańskiego”, pozwalając świeckim coraz aktywniej uczestniczyć w życiu kościelnym. Dotyczy to także wprowadzenia „błogosławieństwa niemowląt”, które kierowane jest między innymi do osób niechcących „jeszcze” decydować się na chrzest swojego potomstwa.

Hierarcha uważa też, że należy przemyśleć „wykluczenie kobiet od urzędów” kościelnych i odejście od Kościoła „zdominowanego przez mężczyzn”. Jego zdaniem trudno sobie wyobrazić, jak miałoby wyglądać „równouprawnienie” kobiet pod względem pełnienia kierowniczych stanowisk, jeżeli „sakrament święceń miałby być dla nich niemożliwy”.

Źródła: domradio.de / bistum-essen.de
Pach

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-01-15)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Wypowiedź wskazuje, że jest on homoseksualnym feministycznym działaczem, który pełni urząd kościelny w celu zniszczenia Kościoła od środka. To nie biskup, a wilk w owczej skórze, posłaniec Szatana pełen perwersji zdemoralizowany i wynaturzony biedak, któremu jedynie przysługuje prawo do nawrócenia. obecni głosi grzech i zgorszenie sieje. Precz z nim.
Przem

Obowiązkiem biskupa jest głoszenie nauki Chrystusa Pana. Osoba głosząca herezje stawia się po za Kościołem. Nieszczęściem naszych czasów jest to, że ani papież, ani Kuria Rzymska nie pełnią swoich powinności (w tym ogłaszania ekskomuniki wobec hierarchów-heretyków). Tym większa jest osobista odpowiedzialność świeckich za zbawienie siebie i swoich bliskich. +++ „Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko (Matko i Królowo nasza)…”
Jurek

Pamiętam dobrze, jak w 2010 roku, krótko po jego nominacji na biskupa Essen, ten sam biskup w debacie telewizyjnej głośno, wyraźnie i odważnie bronił nauki Kościoła katolickiego w sprawie homoseksualizmu. Krótko po tej debacie rozpętała się na niego medialna nagonka, tak że już dwa miesiące później zaprosił organizacje LGBT do wspólnej dyskusji, po której przeprosił za to że nazwał homoseksualizm grzechem…
lesi

Miecz Panski wisi nad tym biskupem, ktory chce uznania za cos pozytywnego homoseksualizmu!
Slawomir Tomasz Roch

jeżeli biskup Franz-Josef Overbeck nie jest w stanie przestrzegać praw to musi je zmienić tak aby one idealnie pasowały do jego zachowania.
Zainteresowany

Protestant. Piąta kolumna.Homoseksualizm to dewiacja i można z nią żyć i zaakceptować. Ale niekoniecznie równouprawniać. Tyle w temacie.
John

Chyba tych heretyków, w episkopacie niemieckim, jest większość!
Karol

Tacy kapłani powinni dostać zakaz wypowiadania się. To zaprzeczenie Ewangelii. Niestety przykro o tym pisać, ale wiele zamieszania w tych kwestiach zawdzieczamy przez niejednoznaczne wypowiedzi Ojca Świętego.
PRPR

Niech biskup przejdzie do protestantów. Oni już to wszystko mają. Boże zmiłuj się nad niemieckimi katolikami
 Toni

Czy biskup niemiecki jest wladny zniesc sodomicki grzech ?
Opty

wykluczcie ich w końcu jako heretyków,zanim zarażą całe chcrześcijaństwo
ddd

Boże, przecież to Sodoma i Gomora.
katolik

 


 

Skip to content