Zgorszenie w kościele. Homoseksualna propaganda w centrum bożonarodzeniowej szopki

Aktualizacja: 2019-01-8 12:13 pm

W jednym z niemieckich kościołów znajduje się szopka bożonarodzeniowa, która promuje… homoseksualizm. Są w niej lesbijki z tęczową flagą oraz mężczyzna chory na aids, a biskupi i kardynałowie modlą się do „surowych zasad” prawa kościelnego.

Takie zgorszenie siane jest w kościele Anioła Stróża w Oppum w pobliżu Krefeldu w diecezji akwizgrańskiej. Jej biskupem jest Helmut Dieser.

W żłóbku nie leży Dzieciątku Jezus, ale książki: Kodeks Prawa Kanonicznego, Katechizm Kościoła katolickiego i praca poświęcona teologii moralnej. Nad nimi zamiast aniołów unoszą się symboliczne przedstawienia prawnych paragrafów. Wokół żłóbka ustawiono biskupów i kardynałów, którzy modlą się do paragrafów.

Jeden z kardynałów jest prowadzony przez Dzieciątko Jezus nieco dalej, w głąb szopki. Tam znajdują się: dwie ściskające się lesbijki, które trzymają tęczową flagę; człowiek chory na aids oraz uchodźca.

Zamiast gwiazdy betlejemskiej w szopce ustawiono globus, pod którym położono symbole najpopularniejszych światowych religii. Nad wszystkim zawisł zegar wskazujący godzinę pięć po dwunastej.

Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że urzędowy Kościół krąży dookoła samego siebie, modląc się do swoich przepisów, a zarazem coraz silniej tracąc z oczu ludzi – powiedział w rozmowie z „Rheinische Post” Udo Degen, przedstawiciel grupy odpowiedzialnej za stworzenie tej „szopki”.

Co znamienne, Degen nie jest nawet katolikiem, ale protestantem, a w katolickiej parafii działa w ramach jej grupy ekumenicznej.

Według twórców szopki, ludzie bardzo chętnie przychodzą do kościoła ją oglądać. Jak dotąd nie odnotowano żadnych negatywnych reakcji.

Władze diecezjalne milczą. W kościele w Oppum „kontrowersyjne” szopki pojawiają się już od kilku lat.

Pach

Źródło: rp-online.de

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106085 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]