Kolejne pogróżki aktywistów prohomoseksualnych pod adresem arcybiskupa Bagnasco

Arcybiskup Angelo Bagnasco, przewodniczący Konferencji Biskupów Włoskich, po raz drugi otrzymał przesyłkę pocztową z pogróżkami wykonania na nim wyroku śmierci. Przesyłka zawierająca trzy kule pistoletowe nadeszła do siedziby Archidiecezji Genua w sobotę, 9 czerwca br. i pochodzi od anonimowego aktywisty prohomoseksualnego, przypuszcza się, że tego samego, który poprzednio wysłał przesyłkę z jedną kulą.

Arcybiskup Bagnasco stał się obiektem ataków bojówek prohomoseksulanych po tym, jak dobitnie sprzeciwił się rządowym działaniom przyznającym parom homoseksualnym te same uprawnienia, które należą się tylko małżeństwom. „Dlaczego nie mówić: nie! różnym formom kreowania alternatywnych form rodziny?” – woła abp Bagnasco. „Dlaczego nie mówić: nie! spółkowaniu brata z siostrą, którzy żyją razem i mają ze sobą dzieci, tak jak to ma miejsce w Wielkiej Brytanii? Dlaczego nie mówić: nie! partii pederastów w Holandii?”

Jakkolwiek oficjalnie stwierdza się, iż życiu abp Bagnasco nie zagraża niebezpieczeństwo, obserwatorzy zauważają, iż towarzyszy mu ostatnio czteroosobowa uzbrojona ochrona przydzielona przez policję. O ochronie zdecydowano po incydencie, w którym aktywiści prohomoseksualni wymalowali w kwietniu br. ściany katedry w Genua i budynków kościelnych napisami: „Śmierć dla Bagnasco” i „Wstydź się, Bagnasco”, jak również innymi, znieważającym papieża Benedykta XVI.

Arcybiskup Bagnasco prowadzi aktywną kampanię sprzeciwiającą się propozycjom legislacyjnym rządu premiera Włoch Romano Prodi, który przyznaje prawa związkom homoseksualnym, choć czyni to na razie w zaowalowany sposób, nie nazywając ich jeszcze „małżeństwami”. Kościół katolicki sprzeciwa się tego typu legislacji, zagrażającej rodzinom i moralności społecznej.

Za: materiałów redakcyjnych

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content