Biskupi w Polsce boją się poruszać temat kryzysu w Kościele

Aktualizacja: 2018-12-30 12:26 pm

“No, niestety w Polsce, …  jestem już 8 lat, nie znalazł się ani jeden biskup, który chciał się podnieść takiego tematu (…)  ja ich rozumiem… oni nie mają tej odwagi nawet żeby gdzieś cicho porozmawiać, w pokoju jakimś… oni się boją wypowiedzieć swoje zdanie… to jest fałszywe, trzeba rozmawiać…

…to znaczy ja nie wiem, czy to jest taka zmowa milczenia, czy presja strachu, uwikłanie nie wiadomo do czego. Jeszcze nie mogę dać sobie na to odpowiedzi… ale od Boga jednak to nie pochodzi. Gdyby pochodziło od Boga, to z obfitości serca mówiły by usta…

Odpowiedział na telewizji wRealu.24.pl  (audycja nadana 11.12.2018) ks. abp. Jan Paweł Lenga na pytanie dr Stanisława Krajskiego “Czy ksiądz arcybiskup rozmawia  innymi kapłanami czy biskupami,  na te tematy, o kryzysie w Kościele,  jaki powinien być dobry kapłan i dobry biskup?”

Od siebie dodajmy postawienie diagnozy co do stanu Kościoła, oznaczałoby koniec “świętego spokoju”, gnuśności duchowej i zdefiniowaniu przyczyn kryzysu.

[youtube =ng6NHy9ppcc]

[Zob. youtube od 8’39”]

#wrealu24#koscioliwiara

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105996 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]