Dziennikarz, który ujawnił istnienie „dossier Steele’a”, podważa wiarygodność dokumentu

Aktualizacja: 2018-12-18 12:09 pm

Dziennikarz Yahoo News, Michael Isikoff, przyznał w wywiadzie, że dokument, który leży u podstaw afery Russiagate najprawdopodobniej zawiera kłamstwa.

Jak powiedział Isikoff, autor książki “Russian Roulette: The Inside Story of Putin’s War on America and the Election of Donald Trump”, „W ogólnym sensie, dla Christophera Steele’a coś było na rzeczy, że istniał duży wysiłek Kremla, aby ingerować w nasze wybory, że próbowali pomóc kampanii Trumpa i że było wiele kontaktów między różnymi przedstawicielami Rosji blisko rządu a różnymi ludźmi w kampanii Trumpa”.

Isikoff zaznaczył jednak, że treść dokumentu nie zawiera dowodów, które mogłyby uwiarygodnić zawarte w nim informacje. „Kiedy rzeczywiście zapoznamy się ze szczegółami dokumentacji Steele’a, z konkretnymi zarzutami, nie widzimy dowodów na ich poparcie, i, w rzeczywistości, istnieją dobre podstawy, by sądzić, że niektóre z bardziej sensacyjnych zarzutów nigdy nie zostaną udowodnione i są prawdopodobnie fałszywe” – stwierdził Isikoff w wywiadzie dla Free Speech Broadcasting.

Przypomnijmy, że słynne dossier opracowane przez byłego agenta wywiadu brytyjskiego Christophera Steele’a zawiera szczegółowe informacje na temat rzekomoych wysiłków Rosji w celu koordynacji z kampanią Trumpa w trakcie wyborów prezydenckich w 2016 roku. Zawiera również sprośne informacje, które mogłyby skompromitować Trumpa i posłużyc jako podstawa do szantażu ze strony Kremla.

Prezyden Trump zdążył zareagować na te słowa Isikoffa, raz jeszcze podkreślając, że nie było żadnej zmowy między jego sztabem a Moskwą i dziękując Isikoffowi ze jego szczerość.

kresy.pl / the hill / twitter

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105831 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]