Lewackie zdziczenie. „Molestujcie własne dzieci”. Wymazano mur szkoły prowadzonej przez… siostry felicjanki, pomagające biednym i schorowanym. W czasie wojny ukrywały Żydów

Aktualizacja: 2018-12-11 11:37 am

Na murze katolickiej szkoły na warszawskim Marysinie wymazano czerwoną farbą dwa krzywe krzyże oraz niebieski napis „molestujcie własne dzieci”. Lewacy nie mogli wybrać gorzej. Szkoła ta prowadzona jest przez siostry felicjanki. W czasie powstania styczniowego warszawskie felicjanki prowadziły działalność patriotyczną, zaś w trakcie niemieckiej okupacji ukrywały Żydów. Ponadto zgromadzenie zajmuje się edukacja młodzieży oraz pomocą dla opuszczonych, biednych i chorych.

O zajściu poinformował Marek Makuch z PiS. Jak napisał na Twitterze, „zbydlęcenie sięga zenitu”.

Mur szkoły katolickiej w Warszawie. Tu uczą się młode pokolenia Polaków. Trzeba to koniecznie powstrzymać – napisał Makuch na Twitterze umieszczając zdjęcie bazgrołów.

Trzeba przyznać, że lewactwo nie mogło wybrać gorzej. Na cel ataku wzięli bowiem szkołę prowadzoną przez siostry felicjanki. Zgromadzenie to zostało założone w Warszawie w 1855 roku przez błogosławioną Kościoła katolickiego Marię Angelę Truszkowską.

Siostry angażowały się w działalność patriotyczną. Jak informują na stronie szkoły, „za udział w Powstaniu Styczniowym i patriotyczną postawę w 1864r. Zgromadzenie zostało skasowane przez władze carskie”.

Dziewczęta pod okiem sióstr zdobywały nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności: uczyły się sprzątać, prać, gotować, szyć, pracować w ogrodzie i w polu. Doświadczenia zdobyte w szkole pomagały im żyć i znaleźć pracę. Osiedle letniskowe i robotnicze Wawer-Glinki zamieszkane było przez pracowników wytwórni prochu i miejscowej cegielni. Byli to ludzie biedni, nie umiejący ani czytać, ani pisać. Siostry Felicjanki podjęły się rozwiązania problemu tych ludzi. Szkoła, która w dzień służyła dzieciom, wieczorem otwierała drzwi dla młodzieży i dorosłych. Na 70-godzinnych kursach pozbywali się analfabetyzmu, a nowa umiejętność służyła im do końca życia – czytamy na stronie szkoły prowadzonej przez siostry felicjanki na Marysinie.

Szkoła działała zarówno w sferze oficjalnej jak również nielegalnej podczas okupacji niemieckiej w trakcie II wojny światowej. Oprócz prowadzenia lekcji, siostry ukrywały przez Niemcami Żydów.

Niemcy zgodzili się na prowadzenie Kursów Przygotowawczych do Szkół Zawodowych II stopnia. Pod ich osłoną odbywały się także zajęcia z zakresu szkoły średniej. Cieszyły się z tego i uczennice, i siostry, ponieważ młodzież uczęszczająca na te kursy była chroniona przed łapankami i wysyłką na roboty. Nasza szkoła przyjmowała w swoje szeregi także dzieci żydowskie. W szkole średniej było 20 osób tej narodowości – czytamy.

Rzeczywiście, placówka jest typowym ośrodkiem hipokryzji kleru i pedofilii…

Źródła: twitter.com/felicjanki.edu.pl/wiki

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105714 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]