Dżdżownice w katedrze

Aktualizacja: 2007-06-11 12:00 am

Na znak “solidarności ze środowiskiem”, wśród zgromadzonych 20 tysięcy uczestników imprezy o nazwie “Festiwal Zielonego Kościoła”, zorganizowanej 3 czerwca br. przez Archidiecezję w Seulu, rozprowadzano w katedrze Myeongdong… dżdżownice.

Jak twierdzi ksiądz Paul Cho Dae-hyun, dyrektor działającego przy koreańskiej Archidiecezji “Pastoralnego Komitetu Źycia i Środowiska”, organizowany od 1992 roku The Festival for a Green Church ma na celu “zwiększenie wrażliwości katolików na problemy środowiska”. Komitet “wzywa katolików do nie używania papierowych kubków, do oszczędzania energii, do chodzenia pieszo lub jeżdżenia rowerem zamiast używania samochodu”, co ma pomóc “naszej cierpiącej Planecie”.

Organizatorzy rozprowadzając dżdżownice chcieli pokazać je jako przykład do naśladowania, wyjaśniając, że te mądre stworzenia w zgodny z naturą sposób przetwarzają odpadki żywności na bogatą w związki mineralne ziemię.

Podczas Festiwalu, biskup pomocniczy Seulu bp Lucas Kim Un-hoe odprawił Mszę św. z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Biskup zaznaczył, że “głównym tematem tego dnia są topniejące lodowce”. Skrytykowani zostali również księża, którzy pomimo kampanii o zmniejszenie odpadków i oszczędzanie energii w parafiach, nie przyłączyli się dotychczas do apeli.

W wydanym 17 maja br. oświadczeniu, Koreański Episkopat wzywa wszystkie kraje świata do współpracy celem ochrony środowiska.

KOMENTARZ BIBUŁY: Trapieni ciekawością, nie mogliśmy niestety dowiedzieć się czy dżdżownice wierni przyjmowali na klęcząco. Sądząc po rewerencji jaką Koreański Episkopat i zaagażowani biskupi otaczają Środowisko i Naszą Cierpiącą Planetę, z pewnością otoczono dżdżownice należnym szacunkiem.

 


 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1056 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]