USA: znany aktor mieszkał na parafii z arcybiskupem. Wierni zbulwersowani

Aktualizacja: 2018-11-30 9:35 am

Wierni z archidiecezji Newark są zbulwersowani zachowaniem swojego pasterza. Abp Joseph Tobin przyznał, że mieszkał na parafii ze znanym włoskim aktorem Francesco Castiglione. 

USA: znany aktor mieszkał na parafii z arcybiskupem. Wierni zbulwersowani

fot. Adsderrick [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons)

Do wzięcia pod swój dach włoskiego aktora arcybiskup Newark przyznał się w rozmowie z reporterem George’em Neumayrem. Abp Tobin potwierdził, że przez pewien czas na jego parafii mieszkał znany włoski aktor Francesco Castiglione. Zdaniem duchownego dlatego, że uczęszczał na lekcje angielskiego w pobliskiej szkole.

Dlaczego nie mógł wynająć sobie mieszkania? – zapytał zdziwiony reporter. – Nie mam ci już nic do powiedzenia – odpowiedział amerykański hierarcha.

36-letni Francesco Castiglione oprócz bycia aktorem, znany jest m.in. ze zdjęć prezentowanych w mediach społecznościowych. Do dużej części z nich pozuje bez koszuli, w jednoznacznie seksualnych pozach. Tym, co wywołało w katolickiej opinii publicznej jeszcze większe oburzenie jest fakt, że w tym samym czasie abp Tobin opublikował – po jakimś czasie usunięty – kontrowersyjny wpis na Twitterze: „Dobranoc kochanie. Kocham Cię”. Zszokowanym dziennikarzom tłumaczył, że wpis adresowany był do jego siostry.

Neumayr zapytał arcybiskupa, czy Castiglione był właściwym odbiorcą jego twitta. Tobin odpowiedział, że adresowany był do jego siostry. Na pytanie dotyczące tego, czy jest w stanie to udowodnić, odparł: „Nie muszą ci nic udowadniać”.

Amerykański hierarcha znany jest z kontrowersyjnych zachowań. Osobiście witał „pielgrzymkę LGBT” w swojej katedrze, a fakt opublikowania świadectw abp Vigano określił mianem „dążenia do władzy alternatywnymi drogami”. Informacje podane przez arcybiskupa Newark są wyjątkowo skandaliczne w kontekście opinii jaka ciąży na amerykańskim episkopacie w następstwie ujawnienia skali nadużyć pedofilsko-homoseksualnych w tamtejszym Kościele – podaje portal LifeSiteNews.

Źródło: lifesitenews.com / churchmilitant.com / facebook.com

PR

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105546 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]