Żydzi przyznają się do zbrodni

INFO: Izraelski okręt podwodny zatopił łódź z uciekinierami z wojny domowej, zabijając 25 z 54 pasażerów.

Izraelskie wojsko przyznało, że zatopiono łódź transportującą uchodźców podczas wojny domowej w Libanie w 1982 r., rzekomo myląc ją z siłami palestyńskimi. Raport wojskowy został ujawniony przez izraelski kanał informacyjny, który złożył wniosek do Najwyższego Trybunału Sprawiedliwości, aby uzyskać dostęp do dochodzenia w tej sprawie, zrywając z 36-letnią zmową milczenia.

Źródło: www.telesurenglish.net

Opracował: BL

Za: korwin-mikke.pl (26-11-2018)

 


 

Izrael przyznał się do ataku sprzed lat. Zginęło 25 osób

Izraelska marynarka przyznała się do zatopienia statku z uchodźcami w trakcie wojny z Libanem w 1982 roku. W ataku zginęło 25 osób.

Kapitan izraelskiego okrętu podwodnego sądził, iż statek transportuje bojowników Organizacji Wyzwolenia Palestyny. W kierunku jednostki zostały wystrzelone dwie torpedy posyłając ją na dno. Zginęło 25 z 54 osób znajdujących się na pokładzie. Do ataku doszło w czerwcu 1982 roku niedaleko Trypoli. Izrael prowadził wówczas blokadę morską Libanu w ramach operacji „Dreyfus”.

Kapitan zeznał, że dokładnie przyjrzał się statkowi przed wydaniem rozkazu ataku. Na pokładzie widział samych mężczyzn ubranych w podobne ubrania. Izraelska armia uznała to za pomyłkę i nie postawiła zarzutów dowódcy okrętu.

Do sprawy wróciła 10 lat później ze względów szkoleniowych. Sprawdzano czy kapitan nie naruszył obowiązujących zasad, które określają w jakich przypadkach można zaatakować cel. Atak ponownie uznano za pomyłkę.

Do zdarzenia doszło 36 lat temu ale dopiero teraz znane są jego szczegóły. Stało się tak na skutek procesu jaki izraelska telewizja Channel 10 wytoczyła marynarce wojennej Izraela. Sąd Najwyższy nakazał odtajnienie dokumentów.

Pomimo iż izraelska armia nie doszukała się winy dowódcy okrętu podwodnego, innego zadania jest emerytowany pułkownik Mike Eldar, który dowodził w czasie operacji 11-stą flotyllą okrętów. Oświadczył on, że kapitan działał niewłaściwie i mógł wezwać jednostkę nawodną aby ta dokonał inspekcji statku. Oskarżył też izraelską armię o zatuszowanie sprawy. Eldar zgłaszał sprawę do swoich przełożonych, ministerstwa obrony, a nawet na policję ale został zignorowany.

źródło: Times of Israel

Za: Najwyższy Czas! (23/11/2018)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: To tylko jeden, wyjątkowy przypadek gdy opinia publiczna w powierzchowny sposób dowiaduje się o oczywistej – od samego początku oczywistej – winie Izraela, tego sztucznego nowo-tworu w Palestynie, rozsadniku pokoju na świecie. Chcielibyśmy aby wkrótce opinia w Ameryce dowiedziała się wreszcie o bezspornej winie w setkach innych przypadków, włączając w to brutalny atak na amerykański okręt USS Liberty [czytaj więcej tutaj]. Do dnia dzisiejszego, media kontrolowane przez żydowskie lobby narzucają narrację jakoby „amerykański okręt został zaatakowany przez pomyłkę” (aczkolwiek pospiesznie, już w rok po ataku, Izrael wypłacił odszkodowanie, cały czas utrzymując rzekomą „pomyłkę”).

 


 

Skip to content