Włochy: mimo wszechobecnego monitoringu sprofanowano kolejny kościół

Aktualizacja: 2018-11-25 11:17 am

O ile we Włoszech co jakiś czas, najczęściej tzw. nieznani sprawcy włamują się do kościołów i kaplic w miastach, o tyle do profanacji położonych w górach leśnych kościółków dochodzi niezmiernie rzadko.

Kilka dni temu poważnie zniszczono i sprofanowano cenny leśny kościółek Chiesa di Lama w Apeninach. Pod przykryciem nocy wandale wybili  kamieniami okna, wyciągnęli z zawiasów i zniszczyli drzwi, podłogę zalali woskiem i pobrudzili błotem.

Chiesa di Lama położona jest z dala od skupisk ludzkich, a dotarcie tam to kilkugodzinna wyprawa. Co ciekawe, kościółek znajduje się w objętym ścisłą ochroną biorezerwacie Badia Prataglia, obszarze monitorowanym, na którym nigdy nie brakuje straży leśnej. Zresztą – co budzi jeszcze większe zdziwienie – budynek leśnych strażników także został zniszczony. Straty wyceniono na kilkanaście tysięcy euro.

Od początku lat 70. ubiegłego stulecia kościółek Lama jest ulubionym miejscem spotkań lokalnych rzeźbiarzy w drewnie i ich rodzin. O każdej porze roku organizowane są tam spotkania modlitewne, a także wspólne rodzinne biesiadowanie przy kominku. W kościółku, głównie latem, organizowane są msz św. dla pracowników służby leśnej.

Po ostatniej „wizycie” tzw. nieznanych sprawców będzie to teraz znacznie utrudnione.

Źródło: www.arezzonotizie.it

ChS

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105411 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]