Przerażające! Departament Stanu ostrzega przed zamieszkami w Polsce 11 listopada

Aktualizacja: 2018-11-8 2:02 pm

Agresywne działania polskich władz wokół Marszu Niepodległości, spotkały się z odzewem amerykańskiego Biura ds. Konsularnych Departamentu Stanu. Wśród ostrzeżeń dla turystów, przemierzających Europę, znalazło się także to, dotyczące… obchodów 100-lecia niepodległości Polski. 

Biuro ds. Konsularnych ostrzega na Twitterze przed niebezpieczeństwami lub problemami, na jakie mogą napotkać amerykańscy turyści w Europie. Obok m.in. ostrzeżenia przed wielkim protestem w Rzymie czy atakiem bombowym w Barcelonie, znalazła się też informacja o… Marszu Niepodległości.

„Marsz Niepodległości przejdzie spod budynku Sejmu do Wybrzeża Szczecińskiego. Podczas tego wydarzenia w ubiegłych latach dochodziło do starć między maszerującymi a policją” – można przeczytać na Twitterowym koncie amerykańskiego Biura ds. Konsularnych. Wpis oznaczony został zdjęciem z podpisem „Security alert” („alarm bezpieczeństwa”).

W tym roku organizatorzy Marszu Niepodległości nie uzyskali zgody na pochód. W miejsce tego wydarzenia zorganizowany zostanie rządowy marsz. Jednak jego potencjalni uczestnicy sugerują, że środowiska narodowe mogą wziąć w nim udział i promować swoje organizacje.

Ostrzeżenie wydawane przez Biuro ds. Konsularnych Departamentu Stanu to efekt corocznego straszenia przez polityków i wielu dziennikarzy pochodem organizowanym przez narodowców, jako „faszystowską” manifestacją.

Źródło: twitter.com

ged

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-11-08)

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105176 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]