Niemiecki biskup szokuje: w Biblii nie ma nic o homoseksualizmie! A Sodoma i Gomora?

Aktualizacja: 2018-11-6 9:44 am

Biskup Franz Jung z niemieckiego Würzburga otwarcie przyznaje, że homoseksualizm kapłanów nie jest dla niego żadnym problemem. Hierarcha uważa też, że biblijna krytyka stosunków jednopłciowych ma dziś bardzo ograniczone znaczenie.

Wśród księży są osoby z orientacją homoseksualną i musimy się nauczyć znajdować do tego podejście – powiedział bp Franz Jung w rozmowie z portalem „Main Echo” z Aschaffenburga.

Jest zawsze trudne pogodzić taki fenomen jak homoseksualizm, który jest dziś społecznie szeroko akceptowany, z tekstami, które mają prawie 2000 lat – powiedział biskup odnośnie do biblijnej krytyki homoseksualizmu. – Można wskazać, że to, o czym w wielu miejscach Biblii mowa, nie jest tym, co dziś rozumiemy jako homoseksualizm – dodał.

Według biskupa, Kościół katolicki powinien wypracować nową ocenę stosunków homoseksualnych. 

Uważam, że Kościół powinien uczciwie przyznać, iż homoseksualizm, tak jak go dzisiaj rozumiem i o nim rozmawiamy, jest nowym fenomenem i trzeba dopiero się zastanowić, co to dziś dla nas oznacza – stwierdził.

Pytany o to, jak się zachowuje, gdy przychodzi do niego osoba przejawiająca skłonności homoseksualne, odparł: – Muszę to najpierw zaakceptować. Nie odmawiam nikomu z tego powodu jego kwalifikacji duszpasterskich. Pozostaje faktem, że także jego obowiązuje celibat. Musi sprawować taką posługę, jak inni. W przeciwnym wypadku musimy o tym rozmawiać – powiedział.

Źródło: Katholisch.de 

Pach

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105136 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]