Rosjanie przechwycili amerykański samolot zwiadowczy w pobliżu Krymu

Aktualizacja: 2018-11-6 9:38 am

Armia amerykańska opublikowała nagranie wideo ukazujące jak rosyjski myśliwiec Su-27 przechwytuje amerykański samolot zwiadowczy Lockheed EP-3.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na Morzem Czarnym. Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych zapewnia, że amerykański samolot zwiadowczy znajdował się wówczas nad wodami międzynarodowymi. Amerykanie twierdzą, że pilot rosyjskiego samolotu zachowywał się w sposób „niebezpieczny” lecąc z dużą prędkością naprzeciw amerykańskiej maszyny. Rosjanin powtórzył jeszcze raz manewr bardzo bliskiego przelotu koło amerykańskiego samolotu. Jego załoga raportowała o wywołanych przez to turbulencjach. Akcja rosyjskiego Su-27 trwała według Amerykanów 25 minut.[…]

Całość: Kresy.pl () – – [Org. tytuł: «Rosjanie przechwycili amerykański samolot zwiadowczy w pobliżu Krymu [+VIDEO] »]

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105126 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]