Polska imigracyjnym liderem w UE. Eurostat publikuje dane

Aktualizacja: 2018-10-26 9:15 am

Wedle najnowszych danych Eurostatu w 2017 roku wydano około 3,1 miliona pozwoleń na osiedlenie się po raz pierwszy w krajach Unii Europejskiej osobom spoza UE. W tym 683 228 pozwoleń wydała Polska. Jest to 22% całości.

Niemcy wydały około 535 tysięcy pozwoleń (17%), Wielka Brytania 517 tysięcy (16%), Francja 250 tysięcy (8%), Hiszpania 231 tysięcy (7%), Włochy 187 tysięcy (4%).

Tabela zawarta w raporcie Eurostatu. Polska niechlubnym imigracyjnym liderem.

59% wszystkich wydanych pozwoleń ze względu na pracę przypadło na Polskę. W Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii ogromna część pozwoleń wiązała się z powodami rodzinnymi. Wniosek? Migranci sprowadzają swoich bliskich. A ci bliscy prawdopodobnie sprowadzą swoich bliskich. I tak dalej.

87% osób które osiedliły się w Polsce, zrobiło to w celu znalezienia zatrudnienia.

88% Ukraińców którzy osiedlili się w UE osiedliło się w Polsce.

2/3 Syryjczyków i 61% Afgańczyków osiedliło się w Niemczech, większość Hindusów i Chińczyków w Wielkiej Brytanii, a 41% Marokańczyków znalazło nowy dom w Hiszpanii.

Kolejna tabela z raportu. Ukraińcy przyjeżdżają do UE do pracy, Syryjczycy, Afgańczycy, Irakijczycy przede wszystkim jako uchodźcy, Chińczycy na studia, a Hindusi, Marokańczycy i Turcy do rodziny.

Źródło [PDF]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105005 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]