33 Ukraińców zdobyło mandat w wyborach samorządowych

Aktualizacja: 2018-10-26 9:01 am

Co trzeci przedstawiciel mniejszości ukraińskiej startujący w wyborach samorządowych uzyskał mandat – informuje „Nasze Słowo”, gazeta dla Ukraińców w Polsce. Najwięcej Ukraińców dostało się do samorządów, w tym do sejmiku, w woj. warmińsko-mazurskim. Szef związku Ukraińców w Polsce mówi o sukcesie wyborczym.

Jak podaje „Nasze Słowo”, w tegorocznych wyborach samorządowych w Polsce startowało 92 przedstawicieli mniejszości ukraińskiej. Kandydowali z różnych komitetów, na wszystkie szczeble samorządów: do rad gmin, powiatów, na wójtów, burmistrzów, a także do sejmików wojewódzkich. Spośród nich 33 Ukraińców uzyskało mandaty, a dwaj kolejni wezmą udział w drugiej turze 4 listopada. Zbliżona sytuacja miała miejsce w 2014 roku. […]

Całość: Kresy.pl (26 października 2018)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105000 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]