Podwładny kard. Marxa: homoseksualni księża w mojej archidiecezji wykonują dobrą robotę

Aktualizacja: 2018-10-9 10:28 am

Wikariusz generalny przy kard. Marksie, Ks. dr. Peter Beer oznajmił, że archidiecezja monachijska zatrudnia wielu „homoseksualnych księży i innych pracowników” wykonujących wspaniałą służbę dla Jezusa. Kard. Marx na specjalne zaproszenie papieża przebywa obecnie na Synodzie Młodych.

Ks. dr. Beer w wywiadzie opublikowanym na portalu Katholisch.de otwarcie przyznał, że w jego archidiecezji działają homoseksualni księża oraz, że jest bardzo zadowolony z owoców ich służby. „Posiadamy homoseksualnych księży oraz homoseksualnych pracowników, te osoby z homoseksualnymi inklinacjami wykonują wspaniałą pracę i są istotną częścią misji jaką wraz z całą archidiecezją wykonujemy dla Jezusa” – powiedział.

Na stronie archidiecezji monachijskiej możemy przeczytać, że „homoseksualni pracownicy” odbywają wspólnie regularne spotkania oraz działają w łączności z wikariuszem generalnym. Ingrid Winkler, diecezjalna „duchowa opiekunka nauczycieli religii” regularnie organizuje spotkania „pod tęczą” dla osób należących do subkultury LGBT  zatrudnionych w diecezji. Winkler wzywa także do comiesięcznych nabożeństw w intencji „osób queer”.

Ks. Beer odrzuca jakąkolwiek możliwość łączenia pedofilii z homoseksualizmem. Dane wskazujące, że ofiarami nadużyć byli głównie młodzi mężczyźni i chłopcy w jego przekonaniu „nie są wystarczające”, aby potwierdzić taki związek.

„Chciałbym wszystkich ostrzec (…) aby na podstawie takich obserwacji nie wyciągać pochopnych wniosków, jakoby przyczyną nadużyć były relacje czy skłonności homoseksualne. Ich przyczyną jest po prostu niedojrzałość seksualna” – podkreślał.

Na pytanie dotyczące miejsca osób subkultury LGBT w Kościele, ks. Beer odparł: „odpowiem szczerze, pytaniem na pytanie: czy w przeszłości nie było księży homoseksualistów?”, następnie zacytował fragment Katechizmu Kościoła Katolickiego dotyczący okazania szacunku i nieporzucania przez Kościół takich osób.

Źródło: lifesitenews.com / katolish.de

PR

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104758 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]