Katolicka organizacja charytatywna rozpoczęła kampanię promującą adopcję przez pary homoseksualne

Aktualizacja: 2007-05-30 12:00 am

Działająca w Kalifornii agencja asystująca i aranżująca adopcję dzieci, współdziałająca z katolicką organizację charytatywną Catholic Charities, rozpoczęła kampanię reklamową mającą na celu przyciągnięcie par homoseksualnych do adoptowania dzieci.

Katolicka organizacja charytatywna z San Francisco zawarła w zeszlym roku porozumienie z ogranizacją Family Builders, po tym jak rządy kilku stanów, w tym i Kalifornii, wprowadziły przepisy nakazujące organizacjom uczestniczącym w procesie adopcyjnym, jednakowe traktowanie par homoseksualnych i tradycyjnych małżeństw. Organizacje katolickie stanęły wtedy przed wyborem i kalifornijska Catholic Charities, sprzeniewierzając się Nauce Kościoła weszła w układ z oraganizacją “Budowniczowie Rodzin”, by razem prowadzić niemoralną działalność adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Powołując się na “dobro dziecka”, oddział kalifornijski nie poszedł zatem śladem oddziału w stanie Massachusetts, gdzie zdecydowano, iż w takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie zamknięcie placówki katolickiej niż współdziałanie w niemoralnych praktykach.

Decyzja powzięta przez oddział kalifornijski została z radością powitana przez miejscowego arcybiskupa George Niederauer z San Francisco, który powiedział, że “jest bardzo zadowolony” z możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1047 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]