Niemiecki biskup: nie obchodzą mnie klerycy „przedsoborowi”. Nie mam zamiaru ich wyświęcać

Biskup Felix Genn z Münster wypowiedział się w sprawie przyszłości kleryków zwracających się ku Tradycji i koncentrujących  swoją posługę wokół Mszy Świętej sprawowanej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Jego słowa padły w Fuldzie, na konferencji poświęconej zbliżającemu się Synodowi Młodych.

 Niemiecki biskup: nie obchodzą mnie klerycy „przedsoborowi”. Nie mam zamiaru ich wyświęcać

fot. YouTube / BistumMuenster

Mogę zdecydowanie powiedzieć, że nie obchodzą mnie przedsoborowi klerycy oraz, że nie mam zamiaru ich wyświęcać – otwarcie wyraził swoje stanowisko ordynariusz Münster.

Wypowiedź niemieckiego biskupa może sygnalizować stanowisko tamtejszego episkopatu dotyczące środowisk praktykujących Mszę w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Wcześniej, reprezentant niemieckiej delegacji na Synod Młodych, biskup Paul Metzlaff powiedział, że największa krytyka dotycząca zbliżającego się synodu wyszła od środowisk „tradycyjnych” ze Stanów Zjednoczonych. „Tutaj w Niemczech jakoś umknęło nam z radarów, że młodzi ludzie mogą się kierować ku takim właśnie formom pobożności” – powiedział Metzlaff. 

Jutta Maria Popp z diecezji Essen na łamach portalu LifeSiteNews skomentowała słowa niemieckiego biskupa: „Genn jest typowym przedstawicielem katolicyzmu niemieckiego (…) oni są w całkowitej opozycji do wszystkiego co katolickie. Ich kościół założono w 1965 r. Starają się wyeliminować Mszę Trydencką gdzie tylko można, dlatego to co mówi Glenn należy oceniać jako typowe, a przede wszystkim – szczere”.

Źródło: lifesitenews.com

PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Jeżeli ktoś jeszcze ma wątpliwości, że istnieją „dobrzy moderniści”, to powinien otworzyć oczy. Kościół niemiecki (w znacznym stopniu) to zupełnie INNA RELIGIA, niż katolicyzm. Praktykujący, ale niewierzący.
Obcy Astronom

A mnie nie obchodzą tacy biskupi.
DNA

Jak się wytłumaczą po śmierci przed świętym papieżem Piusem V, który żyje w niebie? On właśnie napisał, że tym Mszałem (trydenckim) można posługiwać się po wieczne czasy i nikt nie może być nakłaniany lub zmuszany do zmieniania tego Mszału (bulla Quo primum tempore).
Solidarny

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-10-03) | https://www.pch24.pl/niemiecki-biskup--nie-obchodza-mnie-klerycy-przedsoborowi--nie-mam-zamiaru-ich-wyswiecac,63225,i.html

Skip to content