Prezydent Andrzej Duda: nie ma zgody na masową imigrację z dalekich rejonów

Aktualizacja: 2018-10-1 10:28 am

„Pewne zjawiska są nieuchronne, ale nie jest tak, że państwo polskie prowadzi politykę zachęcającą do przyjazdu ludzi z całego świata”, powiedział w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” prezydent Andrzej Duda.

Prowadzący wywiad poruszył kwestię prowadzonej przez Polskę polityki migracyjnej, w wielu przypadkach przypominającej działania państw zachodnich, które „bezrefleksyjnie, w obliczu braku rąk do pracy, otworzyły się na imigrację z Afryki, Azji oraz kręgów dalekich kulturowo”. – Może warto wypracować jakąś spójną politykę imigracyjną, a nie puszczać sprawy na żywioł? – pytał tygodnik „Sieci”. 

Pewne zjawiska są nieuchronne, ale nie jest tak, że państwo polskie prowadzi politykę zachęcającą do przyjazdu ludzi z całego świata. Oczywiście, przyjeżdżają do nas Ukraińcy, oni ciężko pracują na utrzymanie rodzin, są szanowani. I w tym nie ma nic złego – stwierdził Andrzej Duda.

Następnie prezydent podkreślił, że priorytetem polskich władz powinno być stworzenie warunków, dzięki którym „ludzie by z Polski nie wyjeżdżali”. Receptą na to ma być stworzenie „dobrze opłacanych, atrakcyjnych miejsc pracy”.

I tu mamy ogromny postęp, dziś często słyszę, że praca szuka człowieka. Płace rosną, ale wciąż pensje są relatywnie niskie w porównaniu z Zachodem. I tu jest klucz do sprawy: musi nastąpić wzrost płac. Na tyle duży, by zatrzymać pracowników w Polsce, ale na tyle rozsądny, by nie osłabić polskich przedsiębiorstw – zaznaczył Andrzej Duda.

Na koniec prezydent RP podkreślił, że -podobnie jak Polski rząd pozostaje przeciwny przymusowej integracji, której domagają się eurokraci. – Źadnej zgody rządu na masową imigrację z dalekich rejonów nie widzę – zakończył.

Źródło: tygodnik „Sieci”

TK

ZOBACZ TEŹ:

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-10-01)

 

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Facet… Weź się przejdź ulicami większych miast. Proponuję Warszawę..tyłu obcokrajowców z dalekich stron dawno naraz nie widziałem więc przestańcie kłamać że prowadzicie jaką kolwiek politykę migracyjna
Retro

 


 

Rośnie liczba studentów z Ukrainy. Kuszą ich m.in. ulgi i możliwość studiowania za darmo

Na polskich uczelniach z roku na rok przybywa studentów z Ukrainy – wynika z badania Instytutu Spraw Publicznych. Zachęcają ich do tego m.in. niższe koszty studiów niż w sąsiednich krajach oraz ulgi lub możliwość studiowania za darmo. Co czwarty zamierza zostać w Polsce. Ukraińcy oczekują też ofert stypendialnych i pomocy w znalezieniu pracy.

Wyniki badań Instytutu Spraw Publicznych pokazują, że w ciągu ostatnich lat liczba studentów z Ukrainy studiujących w Polsce zwiększyła się 3,5-krotnie. W roku akademickim 2012/2013 na polskich uczelniach studiowało 9 747 studentów z Ukrainy. Rok później było ich już 15 tys., a według danych za rok akademicki 2016/2017, w naszym kraju studiowało 35 584 studentów z Ukrainy. […]

Całość: Kresy.pl ()

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

jazmig @jazmig:
Reasumując: PiS oraz PO ukrainizują Polskę za pieniądze podatników. Studenci ukraińscy są dla władz Polski ważniejsi od studentów polskich. Po studiach będą konkurencją na rynku pracy, a przede wszystkim będą V kolumną nienawidzącą Polskę i Polaków i żerującą na nas.

 


 

„Bardzo się cieszymy” – wiceminister spraw zagranicznych o imigracji zarobkowej z Ukrainy

Wiceminister spraw zagranicznych Polski Bartosz Cichocki uznał, że Ukraina jest „nadzwyczaj ważnym” partnerem Polski, a znaczenie naszego wschodniego sąsiada jest wręcz ogólnoeuropejskie.

W rozmowie z PAP Cichocki twierdził, że stosunki polsko-ukraińskie nie są trudne. Zaznaczył też, że Polska obok USA, Wielkiej Brytanii i Kanady jest „trzonem” koalicji wspierającej ukraińską armię. „Zestaw rakietowy Stokrotka do likwidacji dronów i lekko opancerzonych pojazdów to unikalny przykład współpracy przemysłów obronnych państwa członkowskiego NATO i państwa partnerskiego, szkolenia na poligonie w Jaworowie pod okiem polskich instruktorów, zaopatrzenie w sprzęt, broń i amunicję – to jest codzienność polsko-ukraińskiej współpracy” – powiedział Cichocki.[…]

Całość: Kresy.pl (30 września 2018)

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104636 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]