Promocja homoseksualizmu w amerykańskim Kościele trwa. O. Martin wystąpi z cyklem wykładów

Aktualizacja: 2018-09-21 7:13 pm

Archidiecezja Atlanty zaprosiła znanego promotora homoideologii w Kościele, o. Jamesa Martina SJ do wygłoszenia cyklu wykładów. Jak zaznacza sam zainteresowany, ich tematyka będzie kontynuacją przemówienia wygłoszonego na Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie.

„Arcybiskup Wilton Gregory z Atlanty zaprosił mnie do swojej archidiecezji” – czytamy na Twitterze o. Martina. „Będę przemawiał w parafii św. Tomasza Morusa (…) oraz w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia.”. Konferencje z udziałem amerykańskiego jezuity odbędą się 20 i 21 października 2018 r.

Promocja homoseksualizmu w amerykańskim Kościele trwa. O. Martin wystąpi z cyklem wykładów

fot: twitter.com / JamesMartinSJ

O. Martin zaznaczył, że temat wykładów będzie pokrywał się z tematyką jego przemówienia wygłoszonego podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie. Podczas prelekcji, która odbiła się w katolickich mediach szerokim echem, jezuita wzywał do bezwarunkowej akceptacji osób LGBT w Kościele.

Przesłanie wystąpienia zatytułowanego „Okazywanie uprzejmości i szacunku w naszych parafiach osobom LGBT i ich rodzinom” było jasne – nie oceniaj, ale w pełni zaakceptuj. Miejsce braterskiego napomnienia i wezwania do pokuty zajęła niczym nieograniczona otwartość i akceptacja.

Dodatkowo wezwał, aby włączyć osoby należące do subkultury LGBT w życie parafialne, a także do posługi podczas Mszy Św. Co ciekawe, w przemówieniu ks. Martina ani razu nie pojawiły się takie słowa jak: pojednanie, spowiedź czy pokuta.

Władze archidiecezji Atlanty znane są ze sprzyjania środowiskom LGBT. Parafia Niepokalanego Poczęcia, będąca najstarszym kościołem katolickim w Atlancie włącza się w organizowane cyklicznie przez środowiska LGBT „Festiwale Dumy”. Przemówienie o. Martina ma być preludium do tegorocznej „parady równości”.

„Parafia zawsze mile widziała wszystkie Dzieci Boga. Podczas organizowanego corocznie Tygodnia Dumy, świętujemy różnorodność Boga poprzez postawienie własnego stoiska” – czytamy na stronie parafii.

Źródło: lifesitenews.com / twitter.com / catholicshrineatlanta.org

PR

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104499 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]