Raport o nadużyciach seksualnych w niemieckim Kościele: ofiary w większości płci męskiej

Aktualizacja: 2018-09-13 10:06 am

Kościół w Niemczech, najbardziej liberalny w Europie czekają poważne problemy. Do niemieckich mediów wyciekł raport dotyczący panujących tam nadużyć seksualnych.

Jak podał w środę portal Life Site News, wielu dopuszczających się nadużyć księży po prostu przenoszono do innych parafii. Jedynie w jednej trzeciej przypadków niemieckie władze kościelne podjęły proces kanoniczny. 41 oskarżonych księży przeniesiono do stanu świeckiego, a 88 ekskomunikowano.

Chodzi o wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie komisji Episkopatu Niemiec. Przeprowadził je zespół złożony z pracowników 3 niemieckich uniwersytetów i analizujących okres od 1946 do 2014 roku. Według planów kardynał Reinhard Marx miał je upublicznić 25 września.

Zdaniem Life Site News widać podobieństwo między postawą części biskupów niemieckich i części biskupów amerykańskich. Jedni i drudzy często kryli bowiem sprawców nadużyć i ograniczali się do nakazywania im zmiany parafii.

Według medialnych doniesień nadużyć dopuściło się 1670 niemieckich duchownych. Większość ofiar to osoby w wieku poniżej 14 lat. Według “Die Zeit” 62 procent ofiar to osoby płci męskiej. Jeśli informacje te się potwierdzą, to stanowić będą kolejny dowód na istnienie związku między pedofilią wśród kleru a homoseksualizmem.

Warto też dodać, że niemieccy biskupi w drugiej połowie XX wieku sprzeciwiali się katolickiej etyce seksualnej. Część z nich protestowała między innymi przeciwko encyklice “Humanae vitae” Pawła VI z 1968 roku. Papież potępił w niej antykoncepcję. 

Warto zauważyć lekceważenie tradycyjnej katolickiej dyscypliny i moralności. Powoduje ono m.in. przyjmowanie homoseksualistów do seminariów, co prowadzi do ludzkich tragedii. Katolicką odpowiedzią jest głębsze przylgnięcie do prawdziwej nauki Kościoła i pogłębienie wiary w Chrystusa Pana. Nie opuszcza On wiernych także w czasach, gdy kościelną „barką” miotają liczne burze. 

Źródło: lifesitenews.com

mjend

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104253 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]