Poseł Anna Sobecka pyta resort pracy o sprowadzanie imigrantów zarobkowych z Azji i Ukrainy

Aktualizacja: 2018-09-11 10:51 am

„Jakie są założenia obecnej polityki rządu w zakresie sprowadzenia pracowników z krajów azjatyckich?” – pyta w interpelacji do minister rodziny, pracy i polityki społecznej poseł PiS Anna Sobecka.

W naszym kraju pracuje coraz więcej obcokrajowców. To nic złego. Gdy jednak uświadomimy sobie, że tysiące Polaków musiało wyjechać za chlebem za granicę, a w byłym ZSRR wciąż przebywają potomkowie zesłańców, sprowadzanie nad Wisłę imigrantów zarobkowych staje się co najmniej kontrowersyjne. I chociaż mówi się o ekonomicznej konieczności i potrzebie „rąk do pracy”, to imigracja może zahamować wzrost zarobków Polaków. O sprawę zapytała minister Elżbietę Rafalską poseł Anna Sobecka.

Poseł PiS zwróciła uwagę na medialne doniesienia o pracach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczących sprowadzenia pracowników z Filipin, Indii, Bangladeszu, Uzbekistanu i innych krajów Azji. Resort ma ponadto prowadzić rozmowy z Filipinami w sprawie zawarcia dwustronnej umowy o zatrudnianiu pracowników. Może zostać podpisana już jesienią. Ponadto Anna Sobecka zauważyła w piśmie do resortu, że wyborcy dostrzegają coraz liczniejszych pracowników z Ukrainy, zaś proces imigracji rodzi obawy o bezpieczeństwo. Dlatego też postanowiła zapytać minister Rafalską:

„1. Jakie są założenia obecnej polityki rządu w zakresie sprowadzania pracowników z krajów azjatyckich? 2. Ilu pracowników z Azji chce sprowadzić do 2020 roku Ministerstwo? 3. Jakie działania są prowadzone w celu sprowadzenia Polaków z państw dawnego ZSRR m.in. z Kazachstanu? 4. Jakie działania są prowadzone w celu zatrzymania emigracji Polaków do krajów Europy Zachodniej?” – czytamy w interpelacji poseł Sobeckiej do minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Źródło: Twitter

MWł

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104225 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]