NCRegister: w trakcie obecnego pontyfikatu McCarrick podróżował więcej niż wcześniej

Aktualizacja: 2018-09-5 12:25 pm

Były kardynał Theodore McCarrick, któremu udowodniono akty pedofilskie i molestowanie seksualne nieletnich miał bardzo dużą swobodę działania podczas pontyfikatu Franciszka. Od 2013 r. mógł swobodnie poruszać się po Stanach Zjednoczonych, a także odwiedził wiele innych krajów na całym świecie – informuje portal National Catholic Register.

Obrońcy stanowiska papieża Franciszka argumentowali, że McCarrick podczas jego pontyfikatu był już bardzo mało aktywny. Ogólnie dostępna wiedza i wynikające z niej fakty mówią coś zupełnie innego. David Gibson, katolicki dziennikarz już w 2014 r. podawał, że – pomimo 84 lat – McCarrick jest „bardziej zapracowany niż kiedykolwiek wcześniej”.

Mimo ciążących na nim zarzutów, amerykański kardynał w pięć lat odwiedził m.in. Chiny, Kubę, Filipiny, Iran, Izrael czy Republikę Środkowoafrykańską. Bez problemu poruszał się też po Stanach Zjednoczonych. W Waszyngtonie rozmawiał w sprawie imigrantów m.in. z Johnem Boehnerem, przewodniczącym Izby Reprezentantów. Pełnił także funkcję członka „duchowego gabinetu” w administracji Barracka Obamy. Był także przedstawicielem Watykanu ds. prześladowanego kościoła w wielu azjatyckich krajach.

McCarrick był obecny podczas historycznej pielgrzymki Franciszka na Kubę, gdzie koncelebrował Mszę Świętą na Placu Rewolucyjnym w Hawanie.

Według informacji zawartych w liście abp. Vigano, od początku pontyfikatu papież Franciszek miał wiedzieć o seksualnych przestępstwach McCarrick’a. Franciszek miał nie tylko przymykać na nie oko, ale uczynił amerykanina jednym z najbardziej zaufanych doradców. Miał także znieść sankcje jakie na McCarrick’a nałożył jego poprzednik. W poniedziałek, Ojciec Święty oznajmił, że odpowiedzią na te zarzuty jest „modlitwa i milczenie”.

Źródło: ncregister.com / ncronline.com

PR         

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103685 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]