Aktualizacja strony została wstrzymana

Kwestionował naukę Kościoła, mimo sankcji wygłosi rekolekcje u jezuitów. Kim jest o. Tony Flannery?

Prohomoseksualny i kwestionujący prawdy wiary redemptorysta wygłosi rekolekcje w jezuickim ośrodku – pomimo nałożonych nań przez Watykan sankcji. Swoje słowa w listopadzie skieruje między innymi do tak zwanych rodzin LGBT.

W „Jezuickim Centrum Wzrostu Duchowego” w amerykańskim Wernesville ojciec Tony Flannery wygłosi „rekolekcje dla katolików LGBT, rodzin, duszpasterzy i sprzymierzeńców”. „Wiele prawd wiary pochodzi z wczesnych stuleci chrześcijaństwa. [Tymczasem] nasze obecne rozumienie ludzkości i wszechświata jest diametralnie odmienne” – czytamy w zapowiadzi rekolekcji .

Dlatego też potrzebujemy znaleźć nowych dróg, nowego języka i nowych obrazów, aby zrozumieć [ang. make sense of] przesłanie Ewangelii w nowoczesnym świecie” – czytamy dalej. Autorzy opisu rekolekcji piszą również, że „dla zainteresowanych sprawami LGBT i zatroskanych o reformę Kościoła, rekolekcje dostarczą solidnej teologicznej i duchowej podstawy dla ich pracy, nawet jeśli droga naprzód jest burzliwa” – czytamy dalej. Ogłoszenie znajduje się na stronie organizacji „New Ways Ministry”.

Tymczasem ojciec Flannery znany jest ze swoich nieortodoksyjnych poglądów. Jak podał 30 marca 2017 roku portal „Irish Times”, ojciec Flannery kwestionował już katolicką doktrynę. Jego zdaniem nauka Kościoła staje się bezsensowna dla nowoczesnego umysłu.

Liberalny duchowny stwierdził, że niektóre katolickie doktryny opierają się na innym rozumieniu świata i ludzkości niż obecne. Tymczasem jego zdaniem nauka odmieniła nasz sposób postrzegania świata, a doktryna Kościoła powinna się do tego zaadoptować.

Ponadto redemptorysta skrytykował postrzeganie Boga jako „męskiego osobnika” dominujące jego zdaniem w tradycyjnych wyobrażeniach. Stwierdził również, że współcześni katolicy nie wierzą w Dziewictwo Maryi.

W 2012 roku Watykan zakazał ojcu Flanneryemu publicznego sprawowania sakramentów. Przyczyną były jego poglądy na kapłaństwo, kobiety-księży, antykoncepcję i homoseksualizm. Jednak jak podał 24 stycznia 2013 roku portal Life Site News, duchowny stwierdził, że nie dostosuje się do sankcji. Z kolei w kwietniu 2018 roku prosił Watykan o zdjęcie kar.

Doprawdy dziwne, że osoba o tak dalekich od ortodoksji poglądach wygłosi rekolekcje w jezuickim ośrodku. 

Źródła: irishtimes.com / newwaysministry.org / lifesitenews.com

mjend

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-09-04) | https://www.pch24.pl/kwestionowal-nauke-kosciola–mimo-sankcji-wyglosi-rekolekcje-u-jezuitow–kim-jest-o–tony-flannery-,62590,i.html