Diecezja odcina się od słów biskupa. Hierarcha wskazał na homoseksualizm jako źródło kryzysu

Biskup Marian Eleganti wskazał, że u źródeł nadużyć seksualnych w Kościele w USA leżą skłonności homoseksualne wśród duchownych. Granicząca z jego własną diecezją diecezja St. Gallen stanowczo się od tych słów… odcięła!

– Skandal związany z wykorzystywaniem seksualnym jednoznacznie pokazuje, że jest to związane z homoseksualizmem  wskazał szwajcarski duchowny na antenie niemieckiego oddziału telewizji EWTN.

– Dane dotyczące ostatnich przestępstw jednoznacznie pokazują, że nie dotyczyło to małych dzieci. Ci chłopcy mieli 16-17 lat, uczęszczali do seminarium (…) tylko ślepy nie dostrzeże, że w Kościele jest wielki problem z homoseksualizmem i że to on odgrywa tu decydującą rolę – dodał.

Słowa bpa Elegantiego nie spodobały się władzom szwajcarskiej diecezji St. Gallen. Na swoim facebookowym profilu podały, że stanowczo odcinają się od słów hierarchy.

„Jest nie do przyjęcia fakt, iż problem nadużyć seksualnych nadal łączy się z homoseksualizmem” – czytamy w oświadczeniu diecezji. W dalszej części tekstu podano, że słowa biskupa są „krzywdzące dla osób homoseksualnych i odzierające je z godności”.

  

Biskup odniósł się do stawianych wobec niego oskarżeń. Twierdzi, że takie oświadczenia  wyłączające z całego problemu kwestie homoseksualizmu  są formą tuszowania prawdy. Dodatkowo, nie zgodził się z próbami zrzucania przyczyny nadużyć na „dążenie do władzy i klerykalizm”.

Biskup Eleganti jest biskupem pomocniczym w diecezji Chur. Znany jest z głębokiego przywiązania do Tradycji Kościoła. Podpisał niedawno deklarację biskupów z Kazachstanu występujących w obronie nierozerwalności sakramentu małżeństwa.

Źródło: lifesitenews / Facebook.com

PR   

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-08-29) | https://www.pch24.pl/szok--diecezja-odcina-sie-od-slow-biskupa--hierarcha-wskazal-na-homoseksualizm-jako-zrodlo-kryzysu,62460,i.html |Szok! Diecezja odcina się od słów biskupa. Hierarcha wskazał na homoseksualizm jako źródło kryzysu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content