Aktualizacja strony została wstrzymana

Kardynał Burke: należy uzdrowić straszliwe rany przez które cierpi Kościół

Kardynał Raymond Leo Burke odniósł się do dokumentu arcybiskupa Carlo Marii Vigano. Były nuncjusz apostolski w USA stwierdził, że o homoseksualnych i pedofilskich czynach byłego kardynała Theodore’a McCarricka wiedzieli wpływowi hierarchowie, w tym papież.

– Osoby odpowiedzialne za Kościół musza wziąć sobie do serca dokument wystosowany przez arcybiskupa Carlo Marię Vigano. Każda tego typu deklaracja musi zostać zbadana zgodnie z kościelnymi procedurami w okresie próbnym – zaznaczył kard. Raymond Leo Burke.

Amerykański hierarcha wskazał, że po ustaleniu, czy deklaracja zawiera prawdziwe informacje, należy wprowadzić odpowiednie sankcje „zarówno w celu uzdrowienia straszliwych ran, przez które cierpi cały Kościół” oraz „aby zadośćuczynić ofiarom tego poważnego skandalu”.

Kardynał Burke wezwał wszystkich wiernych do modlitwy o uzdrowienie Kościoła w tym trudnym dla niego czasie.

W swoim dokumencie, abp Vigano zaznaczył, że papież wiedział o oskarżeniach wysuwanych wobec byłego kardynała Theodore’a McCarricka. Mimo to, Franciszek nie tylko nie zrobił nic, by ukarać byłego arcybiskupa Waszyngtonu, ale nawet uczynił go swoim współpracownikiem.

Źródło: PCh24.pl / lifesitenews.com

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-08-27)

 


 

Skip to content