Kardynał Burke: należy uzdrowić straszliwe rany przez które cierpi Kościół

Aktualizacja: 2018-08-27 10:23 am

Kardynał Raymond Leo Burke odniósł się do dokumentu arcybiskupa Carlo Marii Vigano. Były nuncjusz apostolski w USA stwierdził, że o homoseksualnych i pedofilskich czynach byłego kardynała Theodore’a McCarricka wiedzieli wpływowi hierarchowie, w tym papież.

– Osoby odpowiedzialne za Kościół musza wziąć sobie do serca dokument wystosowany przez arcybiskupa Carlo Marię Vigano. Każda tego typu deklaracja musi zostać zbadana zgodnie z kościelnymi procedurami w okresie próbnym – zaznaczył kard. Raymond Leo Burke.

Amerykański hierarcha wskazał, że po ustaleniu, czy deklaracja zawiera prawdziwe informacje, należy wprowadzić odpowiednie sankcje „zarówno w celu uzdrowienia straszliwych ran, przez które cierpi cały Kościół” oraz „aby zadośćuczynić ofiarom tego poważnego skandalu”.

Kardynał Burke wezwał wszystkich wiernych do modlitwy o uzdrowienie Kościoła w tym trudnym dla niego czasie.

W swoim dokumencie, abp Vigano zaznaczył, że papież wiedział o oskarżeniach wysuwanych wobec byłego kardynała Theodore’a McCarricka. Mimo to, Franciszek nie tylko nie zrobił nic, by ukarać byłego arcybiskupa Waszyngtonu, ale nawet uczynił go swoim współpracownikiem.

Źródło: PCh24.pl / lifesitenews.com

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-08-27)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103545 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]