Kardynał Wuerl: nie wiedziałem o sankcjach nałożonych na kard. McCarricka

Aktualizacja: 2018-08-27 10:38 am

W swojej deklaracji abp Vigano poinformował, że jeszcze w czasie pontyfikatu Benedykta XVI, w związku z oskarżeniami o molestowanie i pedofilię, Watykan nałożył na byłego kardynała Theodore’a McCarricka liczne sankcje. Kard. Wuerl, będący w tym czasie jego przełożonym, twierdzi, że „nie został o tym poinformowany”.

Kardynał Theodore McCarrick przebywał w tamtym okresie w waszyngtońskim seminarium Redemptoris Mater, gdzie miał kontakt z wieloma klerykami. Zgodnie z sankcjami nałożonymi przez Benedykta XVI, nie wolno mu było publicznie występować ani odprawiać sakramentów; miał obowiązek poświęcić się w odosobnieniu modlitwie i pokucie.

Kardynał Donald Wuerl twierdzi, że „nikt nie poinformował go o żadnych sankcjach”. Arcybiskup Vigano, twierdzi że jest „nie do pomyślenia” aby Wuerl nic nie wiedział o zawieszaniu i oskarżeniach wysuwanych wobec McCarricka, gdyż nie wyobraża sobie aby ówczesny nuncjusz apostolski w USA – Pietro Sambi nie poinformował kardynała o przestępstwach jego przełożonego.

Kilkukrotnie podnosiłem sprawę McCarricka w rozmowach z kardynałem Wuerlem. Wyraźnie dawał mi do zrozumienia, że jest poinformowany o szczegółach sprawy – twierdzi abp Vigano. W mocnych słowach zaznaczył, że „kardynał bezwstydnie kłamie”, twierdząc obecnie, że nic o tym nie wiedział.

W niedzielę świat obiegło oświadczenie byłego nuncjusza apostolskiego w USA. Abp Carlo Maria Vigano poinformował, że o homoseksualnych i pedofilskich czynach usuniętego w końcu z Kolegium Kardynalskiego Theodora McCarricka wiedzieli wpływowi hierarchowie. 

Źródło: własne PCh24.pl / m.ncregister.com

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-08-27)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103539 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]