Kard. Burke odpowiada watykańskiemu doradcy. Papież nie jest ponad Pismem i Tradycją!

Aktualizacja: 2018-08-17 9:51 am

Kard. Raymond L. Burke stanowczo odpowiedział na słowa ks. Thomasa Rosici, który wskazał, że w obecnym pontyfikacie Franciszek rządzi bardziej siłą swojego autorytetu niż autorytetu Pisma Św. i Tradycji. Zdaniem amerykańskiego kardynała, takie słowa są nonsensem i nie służą dobru Stolicy Apostolskiej.

„Nasz Kościół rzeczywiście wkroczył w nową fazę. Wraz z pontyfikatem pierwszego papieża – jezuity, jest otwarcie rządzony raczej siłą indywidualnego autorytetu niż autorytetu samego Pisma Św. i Tradycji” – napisał ks. Rosica, kanadyjski bazylianin i założyciel katolickich mediów – fundacji „Sól i Światło” i watykański doradca ds. komunikacji.

Jego słowa spotkały się ze stanowczym sprzeciwem kard. Raymonda Leo Burke’a. „To nonsens” – odpowiedział. „Jezus Chrystus jest głową Mistycznego Ciała Kościoła, i Jezus przychodzi do nas przez Pismo Święte oraz Tradycję Kościoła. Kochamy Pismo. Kochamy też Prawdę, którą poznajemy poprzez Magisterium, ponieważ kochamy Jezusa, który przemawia do nas w ten sposób” – uzasadnił swoją odpowiedź.

Następnie dodał, że – analogicznie – głowa Kościoła, reprezentując Chrystusa na ziemi, powinna działać w wierności z Tradycją. Chroni to Kościół przed popadnięciem w rządy „jakiegoś dyktatora – samozwańca”. W tym samym artykule, ks. Rosica przedstawiał w pozytywny sposób, że Franciszek „łamie katolicką tradycję, kiedy tylko chce”.

Źródło: lifesitenews.com / brownpelicanla.com

PR      

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103393 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]