Kard. Burke odpowiada watykańskiemu doradcy. Papież nie jest ponad Pismem i Tradycją!

Kard. Raymond L. Burke stanowczo odpowiedział na słowa ks. Thomasa Rosici, który wskazał, że w obecnym pontyfikacie Franciszek rządzi bardziej siłą swojego autorytetu niż autorytetu Pisma Św. i Tradycji. Zdaniem amerykańskiego kardynała, takie słowa są nonsensem i nie służą dobru Stolicy Apostolskiej.

„Nasz Kościół rzeczywiście wkroczył w nową fazę. Wraz z pontyfikatem pierwszego papieża – jezuity, jest otwarcie rządzony raczej siłą indywidualnego autorytetu niż autorytetu samego Pisma Św. i Tradycji” – napisał ks. Rosica, kanadyjski bazylianin i założyciel katolickich mediów – fundacji „Sól i Światło” i watykański doradca ds. komunikacji.

Jego słowa spotkały się ze stanowczym sprzeciwem kard. Raymonda Leo Burke’a. „To nonsens” – odpowiedział. „Jezus Chrystus jest głową Mistycznego Ciała Kościoła, i Jezus przychodzi do nas przez Pismo Święte oraz Tradycję Kościoła. Kochamy Pismo. Kochamy też Prawdę, którą poznajemy poprzez Magisterium, ponieważ kochamy Jezusa, który przemawia do nas w ten sposób” – uzasadnił swoją odpowiedź.

Następnie dodał, że – analogicznie – głowa Kościoła, reprezentując Chrystusa na ziemi, powinna działać w wierności z Tradycją. Chroni to Kościół przed popadnięciem w rządy „jakiegoś dyktatora – samozwańca”. W tym samym artykule, ks. Rosica przedstawiał w pozytywny sposób, że Franciszek „łamie katolicką tradycję, kiedy tylko chce”.

Źródło: lifesitenews.com / brownpelicanla.com

PR      

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-08-17) | https://www.pch24.pl/kard--burke-odpowiada-watykanskiemu-doradcy--papiez-nie-jest-ponad-pismem-i-tradycja-,62231,i.html

Skip to content