Aktualizacja strony została wstrzymana

Popiera homozwiązki i subkulturę LGBT. Wystąpi podczas Światowego Spotkania Rodzin w Irlandii

Znany irlandzki piosenkarz, Daniel O’Donell wystąpi podczas Światowego Spotkania Rodzin w Irlandii. O’Donell w przeszłości zachęcał do głosowania za legalizacją homozwiązków. Jego działalność budzi wątpliwości wśród wielu katolickich komentatorów, którzy jego występ na katolickim święcie uważają za niedopuszczalny.

Daniel O’Donell zaśpiewa dla 75 tys. ludzi zgromadzonych na Światowym Spotkaniu Rodzin z honorowym gościem – papieżem Franciszkiem na czele. Jego występ już dzisiaj budzi kontrowersje. Katoliccy dziennikarze wskazują, że na spotkaniu dotyczącym kondycji rodziny we współczesnym świecie, nie ma miejsca dla promocji ideologii mającej za cel zniszczenie rodziny.

„Jak O’Donell może w ogóle wystąpić przed papieżem, kiedy jego poparcie dla małżeństw jednopłciowych w referendum całkowicie kłóci się z nauczaniem Kościoła?” – wskazał James Kilbane, inny popularny irlandzki piosenkarz i gorliwy katolik. „Co więcej, uważam, że jego poparcie wpłynęło na zdanie wielu innych katolików, uważających go za swojego idola (…) jak jakiś artysta może głosić poglądy sprzeczne z nauczaniem Kościoła i jednocześnie zaśpiewać dla samego papieża?” – dodał.

O’Donell zachęcał do głosowania za legalizacją homozwiązków w irlandzkim referendum odbywającym się w 2015 r. „Czuję, że dyskryminowaliśmy wiele osób, dla których możemy teraz uczynić życie lepszym” – uzasadniał swoją decyzję.

Tegoroczne Światowe Spotkanie Rodzin już wzbudziło wiele kontrowersji. Jedną z nich jest zbliżające się wystąpienie ks. Jamesa Martina SJ, zwolennika o propagatora ideologii LGBT, przeciw któremu petycję podpisało 10 tys. osób. Sprzeciw ostatecznie odrzucono.

Ks. Martin SJ na spotkaniu rodzin wystąpi w roli głównego prelegenta. Jego prezentacja nosi tytuł: „Okazywanie akceptacji i szacunku w naszych parafiach dla osób LGBT oraz ich rodzin”. 

Źródło: lifesitenews.com / thesun.ie

PR

Czytaj także:

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-08-17) | https://www.pch24.pl/popiera-homozwiazki-i-subkulture-lgbt--wystapi-podczas-swiatowego-spotkania-rodzin-w-irlandii,62223,i.html

Skip to content