Niemcy: Kościół ostrzelany podczas Mszy świętej. Sprawcy nieznani

Nieznani sprawcy ostrzelali kościół katolicki w diecezji akwizgrańskiej w Niemczech. Atak powtórzył się dwukrotnie, za każdym razem podczas Mszy świętej.

W minioną niedzielę nieznani sprawcy ostrzelali katolicki kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Stolbergu w diecezji akwizgrańskiej. Najpierw strzały padły podczas przedpołudniowej Mszy świętej; później sprawcy zaatakowali jeszcze raz, wieczorem. Nikt nie ucierpiał, ale przestrzelono w kościele szyby. Jeden z wiernych obecnych w kościele powiedział policji, że odłamki szkła przeleciały mu tuż obok ucha.

Po pierwszym ataku proboszcz podejrzewał, że chodzi wyłącznie o defekt techniczny kościelnych witraży wywołany przez upał. Później znalazł jednak dziury po pociskach. Zawiadomił policję, ale sprawcy ostrzelali kościół powtórnie. Jak dotąd nie ma żadnych podejrzanych; nie jest znany też motyw ataku. 

Pach

Źródło: katholisch.de

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-08-10) | https://www.pch24.pl/niemcy--kosciol-ostrzelany-podczas-mszy-swietej--sprawcy-nieznani,62093,i.html

Skip to content