Niemcy: Kościół ostrzelany podczas Mszy świętej. Sprawcy nieznani

Aktualizacja: 2018-08-10 9:12 am

Nieznani sprawcy ostrzelali kościół katolicki w diecezji akwizgrańskiej w Niemczech. Atak powtórzył się dwukrotnie, za każdym razem podczas Mszy świętej.

W minioną niedzielę nieznani sprawcy ostrzelali katolicki kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Stolbergu w diecezji akwizgrańskiej. Najpierw strzały padły podczas przedpołudniowej Mszy świętej; później sprawcy zaatakowali jeszcze raz, wieczorem. Nikt nie ucierpiał, ale przestrzelono w kościele szyby. Jeden z wiernych obecnych w kościele powiedział policji, że odłamki szkła przeleciały mu tuż obok ucha.

Po pierwszym ataku proboszcz podejrzewał, że chodzi wyłącznie o defekt techniczny kościelnych witraży wywołany przez upał. Później znalazł jednak dziury po pociskach. Zawiadomił policję, ale sprawcy ostrzelali kościół powtórnie. Jak dotąd nie ma żadnych podejrzanych; nie jest znany też motyw ataku. 

Pach

Źródło: katholisch.de

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103234 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]