Aktualizacja strony została wstrzymana

Amerykańscy żołnierze pobili Polaka i próbowali zgwałcić nastolatkę

W Źaganiu 9 kwietnia dwóch amerykańskich żołnierzy, którzy byli pod wpływem alkoholu zostali aresztowani. Pobili mieszkańca zagania i próbowali zgwałcić nastolatkę. W Polsce sprawa została umorzona.

W nocy 9 kwietnia o godzinie 1:15 trzech amerykańskich, czarnoskórych żołnierzy, korzystali z przepustki i bawili się w centrum Źagania.  Gdy wracali do koszar zauważyli dziewiętnastoletnią Justynę M., która wracała z dyskoteki. żołnierze postanowili zgwałcić młodą kobietę. Źołnierze złapali ją za ręce i próbowali zaciągnąć do ciemnej uliczki. Dziewczyna zaczęła krzyczeć, wzywać pomocy. Hałasy usłyszał dwudziestoośmioletni Mirosław R, który wracał od przyjaciela. Pobiegł pomóc kobiecie. Został pobity przez amerykanów. Doznał urazów kończyn, żeber i dostał wstrząśnienia mózgu. Na szczęście jeden z mieszkańców bloku zadzwonił na policję. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce musieli użyć gazu, ponieważ Amerykanie byli bardzo agresywni. Po zbadaniu zawartości alkoholu we krwi okazało się, że mężczyźni mają od 1,5 do 2,3 promila.

Amerykanie zostali aresztowani, ale rano zostali wypuszczeni. Zostali zabrani do jednostki przez dowódcę amerykańskiej 3. Brygady Pancernej pułkownika Christophera Norrie. Amerykańscy żołnierze na terenie Polski podlegają prawu Stanów Zjednoczonych, dlatego w Polsce sprawa została umorzona.

źródło: silyzbrojne.plportal.pl

Za: narodowcy.net (5 sierpnia 2018) – [Org. tytuł: «Amerykańscy Źołnierze pobili Polaka i próbowali zgwałcić nastolatkę!»]

 


 

Bokserski pojedynek żołnierzy przed barem. Polak pobił dwóch Amerykanów

22 lipca doszło do żołnierskiej bójki przed barem. Polski żołnierz pobił dwóch amerykańskich żołnierzy. Jeden z nich został przewieziony do szpitala w Niemczech. Nie podano, jak na razie co było przyczyną bójki.

Źandarmeria nie udziela informacji w sprawie. Rzecznik Komendanta Głównego Źandarmerii Wojskowej pułkownik Artur Karpienko potwierdził Polskiemu Radiu Koszalin, że ŹW prowadzi czynności wyjaśniające. Postępowanie nadzoruje dział do spraw wojskowych szczecińskiej prokuratury.

Bójka miała miejsce przed barem w Złocieńcu. Pobici Amerykanie to żołnierze przebywający na poligonie w Drawsku. Aresztowano w tej sprawie polskiego żołnierza Krystiana B. Według rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzaty Wojciechowicz, podejrzany spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu u jednego z pokrzywdzonych i lekki u drugiego.

Ciężko ranny w głowę Amerykanin został przetransportowany do szpitala w Niemczech, gdzie stacjonuje jego macierzysta jednostka. Krystian B. jest jednocześnie szefem lokalnego WOPR-u. Grozi mu 8 lat więzienia.

Źródło: Interia

Za: Najwyższy Czas! (06/08/2018)

 


 

Skip to content