Ilu niemieckich policjantów potrzeba do przewiezienia 5 imigrantów? Wielka operacja zakończyła się prawie sukcesem

Aktualizacja: 2018-08-5 4:40 pm

0 samochodów, 250 funkcjonariuszy, a to wszystko po to by przewieźć 5 imigrantów z Gambii. Wielka operacja zakończyła się prawie sukcesem

Setki funkcjonariuszy, kilkadziesiąt samochodów, ambulanse, psy z przewodnikami – to wszystko pojawiło się w piątek wieczorem w centrum małego niemieckiego miasteczka Donauwörth.

Jak donosi dziennik „Die Welt” policja przeprowadzała gigantyczną akcję przeniesienia 5 imigrantów z Gambii do innego schroniska. Przybyszy trzeba było przenieść, bo w centrum, w którym dotychczas mieszkali wciąż wszczynali awantury i uczestniczyli w bójkach z imigrantami pochodzącymi z innych krajów.

Pierwsza część operacji odbyła się rano. Wtedy policjanci zrobili tzw rozpoznanie. Okazało się, że wielu imigrantów trzyma w pokojach niebezpieczne przedmioty.

Funkcjonariusze wycofali się więc i wrócili wieczorem w sile zmotoryzowanej kompanii. Udało się przewieźć 4 Gambijczyków, jeden gdzieś zniknął. Operacja zakończyła się więc prawie sukcesem.

„Dzięki empatycznemu podejściu, jasno przedstawionym wyjaśnieniom nie trzeba było używać siły fizycznej”– z dumą oświadczyła policja.

Funkcjonariusze pomogli również przeprowadzić się 30 Gambijczykom w samym centrum, w którym mieszkali. Imigranci, którzy byli z rodzinami zamieniali pokoje na większe. Jak oświadczono ma to zapobiec dalszym konfliktom.

Za: Najwyższy Czas! (05/08/2018) -- [Org. tytuł: «Ilu niemieckich policjantów potrzeba do przewiezienia 5 imigrantów? Wielka operacja zakończyła się prawie sukcesem [VIDEO]»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103093 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]