To Żydzi, nie Rosjanie, mieszali w amerykańskich wyborach. Tak twierdzi lewicowy intelektualista

Aktualizacja: 2018-08-2 11:32 am

Prof. Noam Chomsky, amerykański lewicowy intelektualista, oskarżył w wywiadzie media za skupienie się na kwestiach, które mają marginalne znaczenie. Izraelska interwencja przytłacza wszystko, co Rosja mogła zrobić – powiedział Chomsky.

Zdaniem Chomsky’ego lewicowe media, sprzyjające Demokratom, skupiły się na tematach marginalnych, by odwrócić uwagę od kwestii naprawdę ważnych. Czy Rosjanie ingerowali w nasze wybory? Izraelska interwencja przytłacza wszystko, co Rosja mogła zrobić – uważa Chomsky.

Prof. Chomsky przypomniał wystąpienie izraelskiego premiera, Benjamina Netanjahu, z 2015 roku kiedy ten wymusił zmianę polityki wobec Iranu. Czy Putin przybył, aby przemówić na wspólnym posiedzeniu obu izb Kongresu, wzywając ich do odwrócenia polityki wobec jakiegoś kraju? – pytał retorycznie.

Łatwo przewidzieć wyniki wyborów prezydenckich lub do Kongresu z niezwykłą precyzją, po prostu patrząc na wydatki kampanijne. Lobbyści w praktyce piszą przepisy w biurach Kongresu – mówił prof. Chomsky.

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, jakie będą wyniki kolejnych wyborów, to nie na rosyjskie ataki cybernetyczne powinien patrzeć – uważa. Według niego Trump ma rację mówiąc, że USA powinny poprawić swoje relacje z Rosją.

Źródło: telesurtv.net

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103044 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]