Wakacyjne wycieczki uchodźców w Belgii. Najpopularniejsze kierunki to Irak, Syria i Afganistan

Aktualizacja: 2018-08-1 12:19 pm

„W Belgii rośnie liczba uchodźców, którzy na wakacje wyjeżdżają do krajów, z których uciekli” – poinformował we wtorek dziennik „Het Laatste Nieuws”. Zdaniem belgijskiego sekretarza stanu ds. azylu i migracji Theo Franckena jest to koronny dowód na to, że „osoby te nie obawiają się prześladowań”. 

Z danych opublikowanych przez gazetę wynika, że w pierwszym półroczu 2018 roku aż 115 osób, które przybyły do Belgii i uzyskały tam status uchodźcy odwiedziło swoje ojczyste kraje, z których uciekło do Europy. W ocenie Franckena jest to poważny problem, ponieważ „uchodźcy, którzy powracają z własnej woli, faktycznie wskazują, że nie czują się już zagrożeni w kraju, z którego uciekli”.

Zdecydowana większość spośród 115 uchodźców, o których mowa przybyła do Belgii z Iraku, Syrii i Afganistanu argumentując, że uciekli stamtąd z powodu zagrożenia zdrowia i życia. Belgijskie służby wszczęły wobec nich dochodzenia i niewykluczone, że po przeprowadzeniu postępowań zostanie im odebrany status uchodźcy.

Oferujemy ochronę międzynarodową osobom, które nie mogą powrócić do swoich krajów pochodzenia. Daje im to pewne uprawnienia, ale także podlegają oni pewnym warunkom. Jednym z nich jest to, że nie wracają. Każdy, kto dobrowolnie wyjeżdża na urlop, pokazuje, że nie obawia się już prześladowań. W przeciwnym razie nie wróciłby, prawda? – zapytał Francken.

Źródło: polsatnews.pl

TK

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103017 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]