Wielka Brytania nie przyjęła ani jednego chrześcijańskiego uchodźcy z Syrii, przyjmuje wyłącznie muzułmanów

Aktualizacja: 2018-07-30 4:13 pm

W pierwszych trzech miesiącach roku w Wielkiej Brytanii osiedliło się 1112 syryjskich uchodźców. Home Office przyznaje, że nie było wśród nich ani jednego chrześcijanina, donosi Christian Christian Radio.

Tego rodzaju informacje, w tym o odrzuceniu wniosków o azyl uchodźców chrześcijańskich, wyszły na jaw za sprawą fundacji Barnabasa – organizacji charytatywnej, która wspiera prześladowanych chrześcijan. Tylko muzułmańscy uchodźcy z tego rozdartego wojną kraju zostali przyjęci i mogli się osiedlić w Wielkiej Brytanii.

W oświadczeniu organizacji charytatywnej czytamy: „Jak niedawno relacjonował Fundusz Barnaby, z 7.060 uchodźców syryjskich, których UNHCR polecił Wielkiej Brytanii w 2017 r., tylko 25 było chrześcijanami (0,35%). Jednak Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaakceptowało tylko jedenastu z nich – co oznacza, że chrześcijanie stanowili zaledwie 0,23 procent syryjskich uchodźców przesiedlonych w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku.”

„Powszechnie przyjmuje się, że chrześcijanie, którzy stanowili około 10% ludności przedwojennej Syrii, byli szczególnie atakowani przez dżihadystów i nadal są grupą szczególnie zagrożoną” – podkreślono.

Reakcja brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na nowo ujawnione dane nie może nie szokować:

„Program przesiedleń osób wymagających szczególnej opieki nadaje priorytet uchodźcom, którzy uciekli przed syryjskim konfliktem, bez względu na rasę, religię lub pochodzenie etniczne” – stwierdza w wydanym komunikacie brytyjskie MSZ.

„Współpracujemy z UNHCR i innymi partnerami, aby dotrzeć do grup, które niechętnie rejestrują się w systemie z obawy przed dyskryminacją i nieświadome są dostępnych im opcji” – dodano.

/Voice of Europe/

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102980 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]